Przedszkole nr 58 w Gdyni

 

Nazwa sali - Plaża

Grupa dzieci - RATOWNICY

kontakt: plaza@przedszkole58gdynia.pl

 

Nauczyciele:

nauczyciel kontraktowy, lic. Jolanta Dawidowska

nauczyciel stażysta, lic. Paulina Langa

Woźna oddziałowa: Renata Wiśniewska

 

 

Nazwa sali - Plaża

TEATR CIENI

Dzieci miały okazję poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Na wstępie otrzymały bilety. Przygotowane zostały również miejsca dla publiczności. Dzieci po przedstawieniu mogły stworzyć różne cienie przy użyciu swoich rąk.

teatr cieni 1.jpg

teatr cieni 2.jpg

teatr cieni 3.jpg

Nazwa sali - Plaża

DZIEŃ KOBIET

"Nasze Koleżanki — Damy zawsze pięknie pozdrawiamy,
w drzwiach Je przepuszczamy, o swą grzeczność dbamy...
Bez przerwy Je czcimy! I teczki nosimy...
No — bo Je lubimy!"

STO LAT DLA NASZYCH PAŃ!

dzien kobiet ratownicy.jpg

dzien kobiet 2.jpg

Nazwa sali - Plaża

TYDZIEŃ MUZYCZNY

W tym tygodniu mówiliśmy sobie o muzyce i o instrumentach. Pani Ania pokazała nam instrumenty tj. gitara i trąbka. Dzięki tym zajęciom dzieci rozbudziły zainteresowania muzyczne na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem, kształtowały poczucie rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem.

muzyka 1.jpg

muzyka 2.jpg

tydzien muzyki 2.jpg

 

Nazwa sali - Plaża

 

TEATR QUFER

W piątek (02.03) odwiedził nas Teatr Qufer z przedstawieniem pt. "Śpiąca Królewna i siedmiu krasnoludków". Ratownicy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się poczynaniom aktorów. Przedstawienie to było niesamowicie interesujące, w szczególności dlatego, że główne role odgrywane były przez Przedszkolaków z naszego Przedszkola.

teatr 1.jpg

teatr 2.jpg

teatr 3.jpg

teatr4.jpg

 

Nazwa sali - Plaża

CHCĘ BYĆ MATEMATYKIEM!

W tym dniu na zajęciach rozmawialiśmy o róznych rodzajach wag. Dowiedzieliśmy się do czego służy waga i gdzie możemy się z nią spotkać. Na końcu zajęć, dzieci miały okazję poznać działanie wagi stworzonej przez nauczyciela. Waga towarzyszła nam cały dzień i była obiektem zainteresowań dzieci, nawet podczas zabawy swobodnej. 

waga zajecia.jpg

 

Nazwa sali - Plaża

WIZYTA STRAŻY POŻARNEJ

W poniedziałek(26.02) odwiedził nas Tata Tymka z grupy Żeglarzy. Pan Strażak przybliżył nam specyfikę swojego zawodu. Pokazał również sprzęt, na którym pracuje i przypomniał nam o numerach alarmowych, tj. 112 oraz 998. W ramach podziękowań za miłe spotkanie, RATOWNICY wręczyli laurkę z podpisami całej grupy. 

straz ratownicy.jpg

KARTKA STRAZ OK.jpg

kartka ratownicy straz.jpg

 

 

Nazwa sali - Plaża

JĘZYK ANGIELSKI

W poniedziałek (26.02) odbyły się pokazowe zajęcia z języka angielskiego. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające różne części ciała i nazywaliśmy je po angielsku. Szczególną uwagę RATOWNIKÓW przykuła gitara, której to dźwięki towarzyszły nam przy śpiewie i nauce piosenki pt. "Głowa, ramiona, kolana, pięty". Kolejne zajęcia odbyły się w piątek, a na nich utrwalaliśmy poznane wcześniej treści.

ang ratownicy 1.jpg

ANG RATOWNICY CD1.jpg

ang ratownicy.jpg

 

Nazwa sali - Plaża

URODZINKI- LUTY

Zgodnie z naszą tradycją, w ostatni piątek danego miesiąca, obchodzimy urodziny naszych RATOWNIKÓW. W lutym świętowaliśmy urodziny Idalii, Dominika, Neli i Szymona. Dzieci, tradyjnie, otrzymały karteczki urodzinowe z życzeniami od całej grupy oraz medale urodzinowe. Nie zabrakło również zabaw, tańców no i przede wszystkim tortu! A my jeszcze raz Jubilatom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

urodzinki luty (Copy).jpg

 

Nazwa sali - Plaża

DZIEŃ KOTA

W poniedziałek (19.02.2018r.) obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ KOTA. W tym dniu RATOWNICY upodobnili się do swoich czworonożnych przyjaciół lub zabrali ze sobą ulubionego pluszowego kotka. Nasza grupa poznała również kota p.Pauliny- RYSZARDA i dowiedziała się jak należy opiekować się tymże zwierzątkiem.

dzien kota 5.jpg