Nazwa sali - Port

nauczyciel stażysta, lic. Paulina Ślepecka

Woźna oddziałowa: Renata Ciołek

POKAZ MODY WIOSENNEJ

Marynarze przywitali wiosnę pokazem mody, nawiązującym do tej pięknej pory roku. Każde dziecko wykonało rysunek o tematyce wiosennej, a następnie stworzyliśmy z tych prac zaproszenia dla sąsiadujących grup w przedszkolu. Dzieci uroczyście wręczyły zaproszenia swoim kolegom i koleżankom. Samodzielnie wykonały także ozdoby na tę okazję - wycinały i kolorowały kwiaty, które następnie zostały użyte do dekoracji sali. Marynarze byli niesamowicie poprzebierani - stroje były bardzo oryginalne i przede wszystkim wiosenne! Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu przbrań dla dzieci! Nasi podopieczni wykazali się niesamowitą odwagą - przechodzili po czerwonym dywanie i prezentowali swoje kreacje z uśmiechem na twarzy! Cieszymy się, że pokaz mody wywołał tyle pozytywnych emocji!

POKAZ KARATE

W marcu odbył się u nas w przedszkolu pokaz karate. Pokaz prowadzony był przez tatę Wiktorii z naszej grupy - Senseia Bartosza (4 DAN - stopień mistrzowski) oraz Senseia Tomasza (1 DAN). W pokazie uczestniczyły dzieci z gdyńskiego klubu Karate - Robert (niebieski pas) oraz Ania (zielony pas), a także Hania z naszej grupy (biały pas). Starsze dzieci zaprezentowały: Kata Heian Shodan (układ technik ręcznych i nożnych w walce z wieloma przeciwnikami), Kihon (kopnięcia, uderzenia i bloki w miejscu i przejściach) oraz Kumite (formę walki). Nasza Hania była bardzo dzielna i świetnie poradziła sobie z występem przed publicznością. Jako początkujący karateka zaprezentowała nowo poznane techniki karate.

Dzieci były zachęcane do aktywności fizycznej. Odbyły się bowiem różne ćwiczenia dla wszystkich dzieci - między innymi ćwiczenia dłoni, odpowiednie zaciskanie pięstek, co korzystnie wpłynęło także na rozwój motoryki małej naszych przedszkolaków.

Dziękujemy bardzo za emocjonujący pokaz!

BANKOWOŚĆ I OSZCZĘDZANIE

15 marca odwiedziła nas mama Maksa, pani Kamila, aby opowiedzieć dzieciom o swoim zawodzie. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mama Maksa włożyła dużo wysiłku w przygotowanie się do tych zajęć - starała się w jak najbardziej prosty i atrakcyjny sposób uświadomić naszym Marynarzom czym się zajmuje. Dzieci otrzymały zabawkowe banknoty, własnoręcznie zrobiony przez panią Kamilę bankomat oraz grę nawiązującą do tematyki zajęć. Podczas spotkania dzieci oglądały karty kredytowe i banknoty oraz dowiedziały się do czego one służą. Poruszony został także temat tego, skąd rodzice biorą pieniążki, że jest to wynagrodzenie za pracę i odegrana została scenka, w której jeden z chłopców z naszej grupy (Tomek) był kucharzem, odbierającym swoją wypłatę od szefa. Dzieci dowiedziały się także czym jest oszczędzanie oraz miały okazję ustawić się w kolejce, aby skorzystać z bankomatu.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i zaangażowanie w życie naszej grupy!

CZEKAMY NA WIOSNĘ!

Podczas spacerów obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie i poszukujemy pierwszych zwiastunów wiosny (cieplejszy wiatr, topniejący śnieg, gniazda na drzewach, "bazie kotki"). Nie udało nam się jeszcze dostrzec pierwszych kwiatów wiosennych, ale stworzyliśmy piękną, wspólną pracę plastyczną o tej tematyce. Przydały nam się guziki, które dzieci przyniosły z domu. Była to też świetna okazja do rozwijania zdolności matematycznych naszych Marynarzy. Tego dnia dzieci tworzyły kolekcje - segregowały guziki ze względu na  wielkość, kolor, kształt i liczbę dziurek.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie do zajęć! Dało to dzieciom wiele radości.

Marynarze kwiaty guziki.jpg

WIZYTA STRAŻAKA

Naszych przedszkolaków odwiedził strażak. To spotkanie było dla dzieci

bardzo ekscytujące. Z zafascynowaniem słuchały one naszego gościa.

Podczas spotkania miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i sprzęt strażacki.

Ochotnicy przymierzali nawet hełm i sprawdzali jak ciężki jest wąż strażacki.

Nasze dzieci wykazały się obszerną wiedzą na temat straży pożarnej.

Bez problemu odpowiadały na pytania strażaka dotyczące numerów alarmowych

oraz tego, co należy powiedzieć w trakcie rozmowy telefonicznej, kiedy dzowni się

po pomoc. Jesteśmy z nich bardzo dumne!

WALENTYNKI

Z okazji Walentynek nasi Marynarze włożyli całe serce w przygotywanie

prezentów dla swoich rodziców, których tak bardzo kochają.

Chłopcy i dziewczęta z naszej grupy podarowali walentynki także swoim kolegom

i koleżankom. Tego dnia nikt nie był smutny! Każdemu było miło, że otrzymał

prezent od kogoś, kto bardzo go lubi.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy już za nami, ale będziemy często powracać do niego myślami!

Podczas imprezy mieliśmy okazję wspólnie potańczyć, pośpiewać znane dzieciom

piosenki, wziąć udział w rozmaitych zabawach i konkursach, a także zjeść

wspólnie przepyszny poczęstunek. Nie zabrakło także balonowych zwierzątek,

które towarzyszyły dzieciom podczas zabawy.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Marynarze z zaangażowaniem tworzyli prezenty dla swoich ukochanych

babć i dziadków. Babcie i dziadkowie są bowiem dla naszych podopiecznych

bardzo ważni. Ich małe serduszka przepełnione są ogromną miłością do nich.

Dzień Babaci i Dziadka 2018 Marynarze.jpg

ZIMA WOKÓŁ NAS

Zimowa pogoda nam nie straszna! Marynarze uwielbiają spędzać czas na dworze.

Zimą lepimy wspólnie bałwany, organizujemy wyścigi na przedszkolnej polance,

spacerujemy po najbliższej okolicy i podziwiamy otaczającą nas przyrodę.