Nazwa sali - Miasto

nauczyciel stażysta, lic. Agata Lipińska

Woźna oddziałowa: Anna Jędruszewska

Walentynki

14 lutego nasza poczta walentynkowa uginała się od pięknych walentynek, które oczarowały nasze serca. Radosne piski i uśmiechy, gdy odczytywaliśmy kolejne listy i laurki nie miały końca. Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy również zaangażowali się w naszą akcję. Każda okazja do mówienia o swoich uczuciach i emocjach jest przez nas wykorzystywana, zajęcia uświadomiły nam, że każde uczucie i to małe i to duże jest dla nas bardzo ważne.

Walentynki Turyści.jpg

Święto Gdyni

10 lutego Nasza Gdynia obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla niej piękną urodzinową laurkę, na której postanowiliśmy dorysować jej koronę (my przecież też taką dostajemy w nasze urodziny). Tego dnia tochę potańczyliśmy i poświętowaliśmy, w końcu święto Gdyni to też nasze święto. Cały tydzień poświęciliśmy na to by lepiej poznać nasze miasto, była to również okazja abyśmy poczuli się częścią społeczności, każdy z nas opowiadał o sobie i zastanawialiśmy się do jakich grup społecznych należymy, zapoznaliśmy się również z zabytkami Gdyni i legendami dotyczącymi naszego miasta, najbardziej spodobała się nam ta o koniach Gdy i Nia oraz o konikach morskich z Akwarium Gdyńskiego.

Święto Gdyni.jpg

Nowoczesne Miasto

Jako, że w lutym nasze miasto obchodzi swoje święto, my również podjęliśmy próby zbudowania własnego nowoczesnego miasta. Każdy miał swoje zadanie, byli architekci, budowlańcy, inżynier bhp, a także ogrodnicy. We współpracy stworzyliśmy piękne miasto, które nazwaliśmy Słonecznią.

Nowoczesne miasto.jpg

Urodzinki

Urodzinki to dla nas zawsze pełen pozytywnych emocji czas. Wspólne zabawy, śpiewanie "Sto Lat", pyszny poczęstunek, skromne upominki w postaci pięknych laurek od dzieci sprawiają wiele radości nie tylko solenizantom, ale też wszystkim pozostałym dzieciom. Już nie możemy doczekać się kolejnego miesiąca i następnych wspaniałych urodzin.

Urodzinki styczniowe turyści.jpg

Zabawy na śniegu

Uwielbiamy zabawy na śniegu. Ostatnio mamy wiele okazji, aby brać w nich udział. Zbudowaliśmy już bałwana, urządziliśmy wiele bitw na śnieżki, ćwiczyliśmy swoją celność. Było na prawdę wesoło i bardzo kreatywnie.

Śniegowe zabawy.png

Bal Karnawałowy

02.02.2018r. odbył się nasz pierwszy wspólny bal. Razem z grupami Marynarzy i Żeglarzy wspaniale się bawiliśmy. Poznaliśmy nowe tańce, wzięliśmy udział w wielu konkursach i zabawach karnawałowych. Były również zwierzątka z balonów i ulubiona muzyka z repertuaru dziecięcego. Odbył się również pyszny poczęstunek. To był bardzo emocjonalny i wesoły dzień.

Bal turystów poprawione.jpg