Przedszkole nr 58 w Gdyni

Solidarni z Ukrainą

ee6c03fdc.jpg

Szanowni Państwo.

W świetle ostatnich koszmarnych wydarzeń na Ukrainie, nikt nie pozostaje obojętny na los poszkodowanych ludzi. W Gdyni istnieje wiele miejsc, do których można się zwrócić, jeżeli chcemy pomóc, np. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27-31.

Jak pomagać Ukrainie.

Specjalna infolinia dla Ukraińców.

Gdynia dla Ukrainy.

Działania skierowane na pomoc celową w porozumieniu z instytucjami działającymi na terenie Gdyni koordynuje również Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność" Pracowników  Oświaty i Wychowania. Jej sztab pomocowy znajduje się przy ulicy Śląskiej 52 (tel. 663 140 805, e-mail: gdynia@oswiata-solidarnosc.pl) 
Związek Nauczycielsktwa Polskiego również włączył się w akcję pomocy. Dokładne informacje zamieszczone są na stronie ZNP Gdynia.


Dziękujemy za wszystkie dary. Codziennie pojawiają sie nowe!

ukraina7-(1).jpg ukraina7-(2).jpg 

ukraina7-(3).jpg

Dzieci również włączyły się w akcję pomocy i solidarności.
ukraina1.jpg ukraina2.jpg

ukraina3.jpg ukraina4.jpg

ukraina5.jpg Ukraina8.jpg

Ukraina8-(1).jpg Ukraina8-(2).jpg


Edit: 28-02-2022, 19:54

Nie pozostajemy obojętni na losy naszych sąsiadów, pragniemy włączyć Państwa w akcje pomocowe – zbiórkę najpotrzebniejszych aktualnie rzeczy, które przekażemy do GCOPu (zbiórka miejska). Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami i wiemy co teraz potrzeba.

Nie pozostajemy również głuche na trudne pytania od dzieci – w najbliższy piątek 04.03. w salach odbędą się zajęcia dydaktyczne/pogadanki o obecnej sytuacji na Ukrainie w taki sposób, aby dzieci czuły się bezpieczne. Prosimy, aby tego dnia dzieci ubrane były w barwy narodowe Ukrainy. Zrobimy również upominki dla dzieci wojny.

Od jutra zbieramy:

Środki dla najmłodszych:

- pampersy

- chusteczki higieniczne

- kaszki

Środki higieny osobistej:

- pasty i szczoteczki do zębów

- papier toaletowy

- ręczniki papierowe

- środki menstruacyjne.

Ważne:

Prosimy nie przynosić rzeczy niewymienionych na liście. W razie potrzeby lista będzie aktualizowana.

Rzeczy muszą być nowe, fabrycznie zamknięte.

Koordynatorkami akcji w naszym przedszkolu są: Anna Piskulak (grupa Żeglarze), Agata Lipińska (grupa Ratownicy) i Paulina Ślepecka (grupa Marynarze). Do tych Pań proszę się zwracać, jeżeli są jakieś pytania dotyczące zbiórki.

Edit: 02-03-2022, 10:35

Dotarły do nas pierwsze dary od Państwa.

Dziękujemy.

dary.jpg