Przedszkole nr 58 w Gdyni

Nazwa sali - Łąka

Grupa dzieci - KROPELKI

kontakt: laka@przedszkole58gdynia.pl

 

Nauczyciele:

nauczyciel mianowany, mgr Honorata Korzeniowska

nauczyciel kontraktowy, mgr Anna Dywelska

Pomoc nauczyciela - Aurelia Majkowska

Woźna oddziałowa - Monika Skwierawska

 

Urodzinki! W środę, pierwszy raz obchodziliśmy urodziny kwietniowych Solenizantów :) Rozpoczęliśmy od koronacji, wspólnego zaśpiewnia 100lat oraz od złożenia życzeń. Następnie rozpoczęliśmy wspólną zabawę z balonami, chustą animacyjną w rytm największych hitów muzycznych. Po licznych atrakcjach, przyszedł czas na galaretkowy tort oraz na słodki poczęstunek.

Wszystkiego najlepszego dla Mariki, Iwo, Maurycego i Olka! :)

uro.jpg

uro2.jpg

uro3.jpg

uro4.jpg

 

W tym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć był porządek. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o otoczenie, w którym przebywamy (przedszkole, dom) oraz o środowisko, w którym żyjemy. Kropelki dowiedziały się również jak właściwie należy segregować odpady.

kropelki_segregacja odpadow.jpg

 

Dnia 19.04.2018r. dzieci z naszego Przedszkola oglądały przedstawienie teatralne pt. "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu aktorów
z teatru "Klapa". Dzieciom bardzo podobał się zarówno występ wspaniałych aktorów jak i ciekawa scenografia.

kropelki_teatrzyk 1.jpg

kropelki-teatrzyk2.jpg

kropelki_teatrzyk3.jpg

 

Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. Wykorzystując przepiękną - letnią pogodę, czas spędzamy na świeżym powietrzu. W końcu na naszym atrakcyjnym placu zabaw!

plac zabaw.jpg

 

Najbliższe dwa tygodnie poświęcamy tematyce zwierząt mieszkających
w gospodarstwie wiejskim. Wymieniamy nazwy zwierzątek, poznajemy odgłosy jakie wydają, klasyfikujemy, wcielamy się w nie

i śpiewamy o nich piosenki.
Zapoznaliśmy się również z piosenką "Stary Donald farmę miał".

kropelki_collage_zwiejskie.jpg

Kropelki uwielbiają również zabawy z kolorową chustą. Rozwijamy w ten sposób dzieci wrażenia wzrokowe, słuchowe, dotykowe i ruchowe. Ćwiczenia z chustą animacyjną  dostarczają dzieciom wiele radości.

kropelki_chusta.jpg

W czwartek 29.03.2018r. Kropelki wybrały się na poszukiwanie Zajączka. Podczas naszej nieobecności w sali, Zajączek zakradł się przez okno i zostawił nam prezenty! Bardzo dziękujemy Wielkanocnemu Zajączkowi za wszystkie prezenty :)

prezent1.jpg

prezent3.jpg

prezent2.jpg

prezent5.jpg

 

 

We wtorek 27.03.2018r. poznaliśmy nową technikę malowania - patyczkami higienicznymi. Taka forma pozwala na precyzyjne malowanie nawet najmniejszych elementów różnych wzorów. Dodatkowo Dzieci ćwiczą chwyt pęsetkowy niezbędny do prawidłowego chwytu pióra/długopisu w szkole. Malowanie farbami zawsze sprawia wiele radości naszym Przedszkolakom.

malowanie.jpg

 

W tym tygodniu na naszej tablicy zabrakło nowości, a spowodowane to było przygotowaniami do kiermaszu, który rusza już od najbliższego poniedziałku! Kropelki przygotowały wielkanocne zajączki, pisanki w różnych odsłonach oraz ozdobne doniczki z owsem. Zaproszamy na kiermasz!

kiermasz.jpg

 

Minął tydzień, a w sali Kropelek powstał prawdziwy ogródek! Codziennie pielęgnujemy nasze roślinki, dzięki temu tak owocnie wzrastają :)

ogródeK.jpg

 

Kto chce pomidora? WSZYSCY! W czwartek 15 marca tematem przewodnim zajęć był pomidor. Poznaliśmy rodzaje pomidorów, ich nazwy, opisywaliśmy ich cechy charakterystyczne, wąchaliśmy, dotykaliśmy i.... smakowaliśmy, czyli - poznanie wielozmysłowe. Ku naszemu zaskoczeniu wszystkie Kropelki, chętnie posmakowały pomidory. Rozpoczęliśmy od koktajlowych, które zrobiły furorę wśród dzieci. Następnie przedszkolaki same zaproponowały chęć posmakowania pomidorów malinowych (większość zniknęła!)

pomidor.png

pomidor2.jpg

 

W poniedziałek 12 marca sadziliśmy rzeżuchę oraz ustaliliśmy zasady sadzenia roślin. Poznaliśmy niezbędne produkty, dzięki którym rośliny mogą się rozwijać. We wtorek 13 marca, zostaliśmy prawdziwymi ogrodnikami - samodzielnie zasadziliśmy cebulę. Na koniec podlaliśmy ją wodą z konewki. Codziennie będziemy pielęgnować nasze rośliny i obserwować zachodzące w nich zmiany :)

cebula1.png

celuba2.jpg

cebula4.jpg

cevula5.jpg

 

13 marca gościliśmy członków grupy Karate. Pokazowe zajęcia zainteresowały Dzieci. Chętnie wzięły udział w prostych ćwiczeniach.
Zarówno chłopcy jak i dziewczynki wykazali ducha walki.
Sport to zdrowie!

karate.jpg

 

Przyjemne z pożytecznym? Pyszny podwieczorek w połączeniu z ćwiczeniami logopedycznymi - owocowy koktajl wypity przez słomki!

koktajl1.png

koktajl2.png

 

Kolejna nowa zabawka i chętne Przedszkolaki do zabawy. Klocki rozwijają kreatywność, logiczne myślenie - niezbędne do kształtowania kompetencji matematycznych! Dziękujemy :)

duplo.png

 

...Dziś od rana się cieszymy, bo Dzień Kobiet obchodzimy...
Nasi mali panowie zaśpiewali dzisiaj swoim koleżankom uroczyste "STO LAT" oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kwiatki- tulipany, które sprawiły dziewczynkom wiele radości.

Życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim Paniom! 

dzien koiet 2.jpg

 

W środę 7.03.2018r. nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście - pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt  "Ciapkowo" wraz z ich czworonożnym przyjacielem. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat sposobu opieki nad zwierzętami oraz konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. W ramach podziękowania za przybycie dzieci wraz z paniami przygotowały dla gości pamiątkową laurkę.

ciapkowo-kropelki 1 i 4 z przerwa.jpg

 

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie nowych zabawek!
Drewniane tory/pociągi to strzał w 10 :) Zabawy nie ma końca.

kolejki.png

 

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Wcześniej nauczyliśmy się piosenki "Głowa, ramiona, kolana pięty", a tym razem poznaliśmy jej angielską wersję. Pierwsze zajęcia bardzo spodobały się Przedszkolakom, z zaciekawieniem słuchały Pani prowadzącej, chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach. 

angielski.jpg

 

Marzec rozpoczęliśmy wieloma atrakcjami. Przedszkole odwiedził teatr Qufer z przedstawieniem, w które zaangażowane były Dzieci, również w naszej grupy. Marysia i Nelka wcieliły się w role Krasnoludków. Spektakl był bardzo interesujący, Dzieci z zaciekawieniem oglądały, tańczyły i śpiewały wspólnie z aktorami. Dziękujemy Radzie Rodziców za atrakcje dla Przedszkolaków!

teatrzyk.png

 

Kształtujemy umiejętność posługiwania się nożyczkami. Dla niektórych Dzieci były to pierwsze próby wycinania. Jednak wszyscy świetnie sobie poradzili. Zachęcamy do utrwalania tej umiejętności w domu - małe nożyczki a wiele radości i zabawy z tworzenia! A przy okazji rozwijamy motorykę małą, niezbędną do nauki pisania. 

nożyczki.png

 

W poniedziałek 26.02.2018r. przedszkole odwiedził Strażak. Tata Tymka z grupy Żeglarzy, opowiedział wszystkim obecnym Dzieciom, czym zajmuje się Strażak, jak wygląda praca w Straży Pożarnej. Zobaczyliśmy jak wygląda kombinezon oraz sprzęt strażacki. Utrwaliliśmy numer alarmowy 998 oraz 112! Dzieci wręczyły samodzielnie wykonane laurki dla Strażaka, w podziękowaniu za spotkanie. Zachęcamy rodziców do angażowania się w życie przedszkola - chętnie poznamy inne-ciekawe zawody :) 

straż pożarna.png

 

Kropelki poznały nową figurę geometryczną - kwadrat. Potrafimy rozróżnić go spośród innych kształtów. Ćwiczyliśmy również układanie rytmów - szeregowanie figur w takiej samej kolejności, jak we wzorze. Edukacja matematyczna sprawia dzieciom wiele radości - nauka poprzez zabawę!

matematyka.jpg

 

W Walentynki rozmawialiśmy o miłości, przyjaźni, dobrych relacjach między ludźmi. Dzieci utrwaliły sobie "magiczne słowa" dzięki piosence "Grzeczne słówka". Od teraz codziennie używamy słów - DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM I PROSZĘ :)

walentynki.jpg

 

92 urodziny Gdyni. Kropelki poznały historię swojego miasta. Dzięki współpracy z rodzicami, mieliśmy okazję zobaczyć różne zdjęcia, pamiątki, pocztówki, muszelki i wiele innych skarbów związanych z naszym misatem.
W ten sposób w sali Kropelek powstał kącik morski:

kącik.jpg

 

Zimowe szaleństwo. Kropelki wykorzystały przepiękną zimową pogodę do aktywnej zabawy na śniegu. We wspólnych harcach towarzyszyli nam Marynarze oraz Turyści.

1zima.jpg

 

Zachęcamy do zaangażowania się w akcję :) Potrzebna szczególnie karma dla psów i kotów. Dary przynosimy do 16 lutego 2018 r.

ciapkowo.jpg

 

 

Bal Karnawałowy 8 luty 2018

Tańce, zabawy, konkursy i zdrowy poczęstunek - w tak przyjemnych okolicznościach minął Bal Karnawałowy najmłodszych grup. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości. Wspomnienia "Najlepszego Balu na świecie" zostaną na długo w pamięci :)

 

bal3.jpg