Majowe Święta

2022-05-05 09:45:56

Bardzo uroczyście było w przedszkolu w piątek, przed Świętami Majowymi. Dzieci odśpiewały nasz hymn, wszystkie cztery zwrotki! Potem każda grupa pochwaliła się piosenkami bądź wierszykami o treściach patriotycznych. Jesteśmy dumni, że nasze dzieci wiedzą jakie są symbole narodowe, co oznaczają i chcą uczestniczyć w takich ważnych uroczystościach.

maj22.jpg maj22a.jpg

maj22b.jpg maj22c.jpg

maj22d.jpg maj22e.jpg

2022-04-21 12:36:52

Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola zostały wywieszone w siedzibie placówki. Informacja jest również dostępna po zalogowaniu się do systemu naboru.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola muszą wypełnić oświadczenie woli przyjęcia dziecka. Należy je złożyć najpóźniej do 25 kwietnia 2022r. do godz. 16.00. Jeżeli ktoś nie ma możliwości przyniesienia w tym terminie dokumentu do przedszkola, może przesłać je na adres: dokumenty@przedszkole58gdynia.pl

Niepodpisanie ww. oświadczenia we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca i będzie skutkować skreśleniem dziecka z listy kandydatów zakwalifikowanych.

Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej  wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola w dniu 28 kwietnia 2022 r.  o godz. 12.00.

Procedura odwoławcza:

Rodzice dziecka, które nie zostało przyjęte mogą:
  • w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i listy dzieci nieprzyjętych - czyli od 28 kwietnia do 4 maja - wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Uzasadnienie odmowy przyjęcia sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica,
  • w terminie 7 dni otrzymania uzasadnienia wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. Dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od jego otrzymania. Na rozstrzygnięcie dyrektora służy skarga do sądu administracyjnego.

2022-04-14 12:41:26

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i spotkań w rodzinnym gronie. Niech optymizm towarzyszy wszystkim każdego dnia, a istota Świąt sprawi, że z nową nadzieją spojrzymy na świat.

W imieniu wszystkich pracowników życzy

Przedszkolne akcje-atrakcje

2022-04-05 09:59:38

Dzięki przepieknym Marzannom została przegoniona zima i nadeszła wreszcie wiosna. Wraz z nią - czas na udział w wiosennych akcjach.

Pierwsza to - "Odprowadzam sam", kampania organizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu. Program ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz ochronę środowiska. Wystarczy przybyć do przedszkola w inny sposób niż samochodem, a dzieci mogą wówczas przykleić zielony listek - kropkę do drzewka na plakacie. Na najbardziej aktywne grupy czekają atrakcyjne nagrody. Koordynatorem akcji w przedszkolu jest pani Karolina Więckowska.

Więcej informacji tutaj oraz tutaj.

Kolejna akcja to nasz udział w zadrzewianiu Gdyni, czyli "Drzewo w mieście". Jako pierwsze przedszkole w Gdyni przeprowadzimy zajęcia dla wszystkich naszych dzieci związane z drzewami i ich rolą w środowisu miejskim. Zajęcia prowadzić będzia pani Paulina Langa, nauczycielka z naszego przedszkola i jednocześnie autorka scenariuszy. Zakończeniem akcji będzie posadzenie drzew na terenie przedszkolnym przez Ogrodnika Miejskiego, oczywiście wspólnie z zainteresowanymi, czyli naszymi dziećmi. Akcja organizowana jest we współpracy z Wydziałem Edukacji, Wydziałem Środowiska i Ogrodnikiem Miejskim.

I tu, UWAGA! Po zakończeniu każdego zajęcia przeprowadzonego zgodnie ze scenariuszem dzieci będą miały do wykonania wspólnie z rodzicami zdanie domowe, np. pracę plastyczną lub opowiadanie. Akcja powinna zakończyć się w maju lub na poczatku czerwca.

Powitanie Wiosny

2022-03-22 08:13:13

Jak widać powitanie Wiosny okazało się skuteczne! Zima poszła sobie a nowa pora roku przywitała nas słońcem i piękną pogodą. A wszystko to dzięki obrzędom, które nasze dzieci przeprowadziły przy pomocy Marzanny - każda grupa miała swoją. Tyle ich jest, że mamy gwarantowaną pogodną wiosnę.

Marzanna22.jpg