Nazwa sali - Morze

nauczyciel mianowany, mgr Alicja Wasielewska

nauczyciel stażysta, lic. Anna Piskulak

Woźna oddziałowa: Joanna Walczak

20.02 odwiedziła nas pani Marta, która opowiedziała dzieciom o zawodzie florystki. Żeglarze z wielkim zaciekawieniem przyglądali się przedmiotom przyniesionym przez naszego Gościa. Było wiele pytań, ale małe rączki już nie mogły doczekać się warsztatów.

flloo-web.jpg

I tak powstał ogródek w słoiku. Każdy Żeglarz zabrał trochę wiosny do domu, a kilka słoików zostało w naszej sali. Nasz kącik badawczy zyskał cenne eksponaty do obserwacji, pielęgnacji i porównywania. To również nowy obowiązek dla dyżurnych, ale Żeglarze lubią wyzwania :)

flo-web.jpg

Żeglarze w zawrotnym tempie poznają ciekawe zawody. Kilka dni temu odwiedziła nas aktorka pracująca w Teatrze Wybrzeże, przybliżając dzieciom pracę aktora. Po tej wizycie każdy Żeglarz już wie, że w teatrze nie jemy, a ubrać należy się elegancko.

akt-web.jpg

Nie tak dawno temu odwiedziła nas Mama Michalinki. Dzieci miały okazję poznać zawód fryzjera. Bardzo dziekujemy za piękne fryzury oraz szalone kolory na włosach :) Pragniemy więcej takich wizyt, zapraszamy :)

fryy-web.jpg

Na tablicy Żeglarzy pojawiły się nowe prace. W tym tygodniu przybliżamy tematykę sportów zimowych oraz utrwalamy temat dokarmiania ptaków zimą. Zachęcamy do oglądania i podziwiania prac dzieci :)

pra-web.jpg

10.02. Gdynia obchodziła swoje 92 urodziny! Dzień wcześniej w naszej grupie odobyły się zajęcia na temat historii miasta. Dzieciom bardzo podobały się czarno - białe zdjęcia Gdyni. Na naszej tablicy powstała wystawa "Gdynia dawniej i dziś" upiększona rysunkami przedstawiającymi herb Gdyni.

gdy-web.jpg

A jak urodziny to musi być tort! Żeglarze wspólnymi siłami wykonali przepiękny tort dla Gdyni, który można podziwiać przy wejściu do Przedszkola.

tort 2-web.jpg

Ciężka praca jaką było wykonanie tortu, zasługuje na pochwałę i podziękowanie. Żeglarze otrzymali upominki w postaci pięknych poduszek, wykonanych specjalnie z okazji urodzin miasta. Radości było co nie miara!

pod-web.jpg

Kreatywność naszych Żeglarzy nie zna granic!

Płatki kosmetyczne? Robimy z nich bałwanki!

Kapusta pekińska? Robimy za jej pomocą zimowe drzewa!

prace 2-web.jpg

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła", a Żeglarze dodatkowo coś zmalowali :)

IMG_20180208_091717_resized_20180209_041218505-web.jpg

We wtorek 02.02 Żeglarzy odwiedziła Pani doktor. Pani Agata jest lekarzem neonatologiem i pracuje w Szpitalu Miejskim w Redłowie. Dzieci miały okazję poznać zawód lekarza, posłuchać bicia własnego serca oraz zadać mnóstwo pytań. Bardzo się nam wszystkim to spotkanie podobało!

lek 2-web.jpg

02.02. Najstarsze grupy spotkały się, aby wspólnie bawić się na Balu Karnawałowym! Były szalone tańce, piękne stroje i pyszne przekąski.

morze bal 6.jpg