Przedszkole nr 58 w Gdyni

Nazwa sali - Morze

Grupa dzieci - ŻEGLARZE

kontakt: morze@przedszkole58gdynia.pl

 

Nauczyciele:

nauczyciel mianowany, mgr Alicja Wasielewska

nauczyciel stażysta, lic. Anna Piskulak

Woźna oddziałowa: Joanna Walczak

 

Żeglarze w ramach tematyki tygodnia "Wiosna na wsi" poznają zwierzęta hodowlane, ich odżywianie oraz niezbędne warunki do rozwoju. Podczas zajęć powstała praca plastyczna KWOKA :)

kura-web.jpg

 

Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających. Już maluchom należy pokazywać książki, to nie może być obcy przedmiot, a litery nie mogą być tajemniczymi znakami. Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej jeśli jest w ręku rodzica. - Wanda Chotomska

Żeglarzy odwiedziła mama Tymona, aby poczytać książkę. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

tymtym-web.jpg

 

Odwiedziła nas Pani Gadżet :) Mama Klary opowiedziała, czym zajmuje się w pracy, pokazała Żeglarzom ciekawe i przydatne rzeczy, które bardzo się każdemu dziecku spodobały. Dziękujemy za wizytę!

klara-web.jpg

 

Przyszedł do nas Wielkanocny Zając :) Przyniósł zabawki konstrukcyjne.

zając-web.jpg

I zaraz po odkryciu co to takiego, Żeglarze przystąpili do kreatywnej zabawy, która ćwiczy ich sprawność manualną oraz skupienie.

zajaczabawa2-web.jpg

 

Żeglarzy odwiedził Tata Zuzi wraz z niezwykłym gościem. Dzięki tej przesympatycznej wizycie, dzieci utrwaliły sobie zasady postępowania ze zwierzętami, dowiedziały się jak należy dbać o domowe zwierzęta, poznały potrzeby, obowiązki wynikające z posiadania psa. Pozdrawiamy Marleya :)

zuza-web.jpg

 

Od nasiona do roślinki. Żeglarze bardzo dbają o swój zielony ogródek.

podlewamy-web.jpg

A to co już nam urosło, chętnie próbują :)

rzez jemy-web.jpg

 I bardzo, bardzo cieszą się z każdego nowego listka!

rzez-web.jpg

 

Motoryka mała wpływa na rozwój samoobsługi dziecka. Żeglarze usprawniają umiejętności motoryczne, ćwiczą palce i dłonie!

motorykama-web.jpg

 

Żeglarze poprzez zabawę kształtują umiejętności matematyczne. Dzięki przyniesionym do przedszkola guzikom, dzieci segregują, porównują, dodają i odejmują. Lubimy matematykę!

guziki-web.jpg

 

W piątek 16.03 Żeglarze brali czynny udział w sadzeniu kwiatów oraz ziół. Zajęcia rozbudzające ciekawość przyrodniczą bardzo podobały się dzieciom.

sadzi-web.jpg

Teraz będziemy obserwować cykl rozwoju roślin oraz wyrabiać obowiązek pielęgnacji naszych sadzonek.

podlewa-web.jpg

Świętując "Dzień piekarza i cukiernika" oraz przybliżając tematykę Świąt Wielkanocnych, postanowiliśmy upiec mazurki. Poprzez pryzmat własnych doznań Żeglarze rozwijali umiejętności matematyczne, motorykę małą, umiejętności plastyczne oraz manualne. Pierwszym zadaniem było policzenie składników potrzebnych do wyrobienia ciasta, następnie połączenie ich oraz wyrobienie ciasta.

maz4-web.jpg

Udało się! Małe rączki dzielnie i wytrwale ugniatały ciasto, aby każdy Żeglarz z dumą mógł się pochwalić piękną kulą ciasta, którą następnie włożyliśmy do lodówki. I ćwiczyliśmy ciepliwość :)

mazu5-web.jpg

Gdy nasze ciasto było gotowe do wypieków, Żeglarze wyłożyli je do foremek. Po upieczeniu nastąpił dłuuuugo oczekiwany moment, dekorowanie bakaliami (oraz małe podjadanie) :)

mazu3-web.jpg

I tak oto powstały przepiękne, oryginalne mazurki, które rodzice będą mogli zakupić podczas Wielkanocnego Kiermaszu 26.03 - 30.03

mazu1-web.jpg

Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest nieustanne, kierowane ćwiczenie motoryki dużej oraz motoryki małej. Poprzez wykonywane prace plastyczne dziecko przygotowuje się do nauki pisania (prawidłowo trzymane narzędzia), doskonali koncentrację, orientację przestrzenną oraz koordynację wzrokową. Na Żeglarskiej tablicy pojawiły się nowe prace. Zadaniem dziecka było złożenie dinozaura z otrzymanych elementów oraz pokolorowanie/pomalowanie go według własnego wyobrażenia. Chętni mogli wyciąć z kolorowych kartek dodatkowe elementy zwierzaka (np.kolce) co wymagało dużej precyzji w czasie wykonywania pracy. Następnie wspólnie wykonany został las dla dinozaurów.

dino-web.jpg

 

08.03. Dzień Kobiet!

Nasi chłopcy pięknie zaśpiewali STO LAT, złożyli życzenia WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO oraz wręczyli KWIATKi wszystkim dziewczynkom z grupy Żeglarzy :) Było elegancko i wesoło :)

Panie również dziekują za przepiękne bukiety!

dzienkob-web.jpg

 

Nie tak dawno temu zakończyliśmy zbiórkę darów dla zwierzaków z Ciapkowa. Wszystkim Rodzicom, którzy przynieśli pokarm oraz koce dla zwierząt, serdecznie dziękujemy! Pracownicy schroniska osobiście przyjechali do Przedszkola, aby wyrazić Swoją wdzięczność oraz przedstawić dzieciom gościa, który jako jeden z wielu skorzysta z przyniesionych darów. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką opieką należy objąć domowe zwierzęta, ale również czego nie należy robić ze swoimi pupilami.

pies-web.jpg

 

Nic tak nie motywuje jak zdrowe współzawodnictwo! Wspólne zajęcia gimnastyczne z grupą Marynarzy to świetna okazja, aby nauczyć się współdziałania w grupie oraz dobrej rywalizacji. 

wf-web.jpg

 

W pierwszym tygodniu marca "Poznajemy zwierzęta". Według wylosowanych zdjęć zwięrząt, dzieci podzieliły się na cztery grupy. Każda grupa tworzyła dane zwierzę sawanny. Efekt prac można podziwiać na naszej tablicy.

dzikie zw-web.jpg

 

"Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko"? Każdy rodzic wie, że to prawda! W dodatku ubrudzić się legalnie? Dodatkowa przyjemność! :)

Pierwsze (i na pewno nie ostatnie) zajęcia z elementami sensoplatyki mamy już za sobą :) Stymulacja wszystkich zmysłów poprzez fantastyczną, brudną zabawę :) 

senso-web.jpg

Przesypywanie, wylewanie, miętolenie ma wiele ukrytych korzyści poza oczywistą nieukrywaną radością. Współdziałanie, podpatrywanie, kopiowanie, tworzenie jest szalenie ważne w rozwoju przedszkolaków.

senso 1-web.jpg

Kreatywność, twórcze myślenie, rozwój poznawczy - to wszystko ćwiczymy podczas zabawy. Chyba warto się od czasu do czasu trochę wybrudzić? :)

 senso2-web.jpg

 

 

Pierwszy w naszym Przedszkolu teatrzyk zawitał do nas 02.03. "Teatr Qfer" zaprezentował nam spektakl "Królewna Śnieżka". Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu nie tylko jako widzowie, spełniły się również w roli aktorów. Wszystkie przedszkolaki były na tę okazję pięknie ubrane :)

teatr-web.jpg

 

"Co zima przychłodzi, lato wynagrodzi". Mamy nadzieję, że właśnie tak będzie :) A zima nie odpuszcza, ale Żeglarzy to nie powstrzyma przed codziennymi wizytami na placu zabaw, przecież wystarczy się odpowiednio ubrać i szaleć, szaleć, szaleć!!!

plac za-web.jpg

 

26.02. odwiedził nas Tata Tymka, który jest strażakiem. Wizyta wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród wszystkich dzieci. Żeglarze w wielkim skupieniu i dużą ciekawością słuchali ciekawych opowieści o pracy strażaków. Dziękujemy za wizytę!

straz-web.jpg

Aaaaaale KOSMOS!

Żeglarze z wielkim zaangażowaniem, skupieniem i dokładnością wykonują prace plastyczne, aby ich dzieła zawisły na tablicy i Rodzice mogli je podziwiać. Zachęcamy zatem do oglądania najnowszych prac dzieci :) 

kosm-web.jpg

 

Trójkąt, prostokąt, koło i wyszła nam odlotowa rakieta, czyli nauka poprzez zabawę!

kosmo2-web.jpg

 

20.02 odwiedziła nas pani Marta, która opowiedziała dzieciom o zawodzie florystki. Żeglarze z wielkim zaciekawieniem przyglądali się przedmiotom przyniesionym przez naszego Gościa. Było wiele pytań, ale małe rączki już nie mogły doczekać się warsztatów.

flloo-web.jpg 

I tak powstał ogródek w słoiku. Każdy Żeglarz zabrał trochę wiosny do domu, a kilka słoików zostało w naszej sali. Nasz kącik badawczy zyskał cenne eksponaty do obserwacji, pielęgnacji i porównywania. To również nowy obowiązek dla dyżurnych, ale Żeglarze lubią wyzwania :)

flo-web.jpg

 

Żeglarze w zawrotnym tempie poznają ciekawe zawody. Kilka dni temu odwiedziła nas aktorka pracująca w Teatrze Wybrzeże, przybliżając dzieciom pracę aktora. Po tej wizycie każdy Żeglarz już wie, że w teatrze nie jemy, a ubrać należy się elegancko.

akt-web.jpg

 

Nie tak dawno temu odwiedziła nas Mama Michalinki. Dzieci miały okazję poznać zawód fryzjera. Bardzo dziekujemy za piękne fryzury oraz szalone kolory na włosach :) Pragniemy więcej takich wizyt, zapraszamy :)

 

fryy-web.jpg

Na tablicy Żeglarzy pojawiły się nowe prace. W tym tygodniu przybliżamy tematykę sportów zimowych oraz utrwalamy temat dokarmiania ptaków zimą. Zachęcamy do oglądania i podziwiania prac dzieci :)

pra-web.jpg

 

10.02. Gdynia obchodziła swoje 92 urodziny! Dzień wcześniej w naszej grupie odobyły się zajęcia na temat historii miasta. Dzieciom bardzo podobały się czarno - białe zdjęcia Gdyni. Na naszej tablicy powstała wystawa "Gdynia dawniej i dziś" upiększona rysunkami przedstawiającymi herb Gdyni.

gdy-web.jpg

A jak urodziny to musi być tort! Żeglarze wspólnymi siłami wykonali przepiękny tort dla Gdyni, który można podziwiać przy wejściu do Przedszkola.

tort 2-web.jpg

Ciężka praca jaką było wykonanie tortu, zasługuje na pochwałę i podziękowanie. Żeglarze otrzymali upominki w postaci pięknych poduszek, wykonanych specjalnie z okazji urodzin miasta. Radości było co nie miara!

pod-web.jpg

Kreatywność naszych Żeglarzy nie zna granic!

Płatki kosmetyczne? Robimy z nich bałwanki!

Kapusta pekińska? Robimy za jej pomocą zimowe drzewa!

prace 2-web.jpg

 

 

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła", a Żeglarze dodatkowo coś zmalowali :)

IMG_20180208_091717_resized_20180209_041218505-web.jpg

 

We wtorek 02.02 Żeglarzy odwiedziła Pani doktor. Pani Agata jest lekarzem neonatologiem i pracuje w Szpitalu Miejskim w Redłowie. Dzieci miały okazję poznać zawód lekarza, posłuchać bicia własnego serca oraz zadać mnóstwo pytań. Bardzo się nam wszystkim to spotkanie podobało!

 

lek 2-web.jpg

 

02.02. Najstarsze grupy spotkały się, aby wspólnie bawić się na Balu Karnawałowym! Były szalone tańce, piękne stroje i pyszne przekąski.

 

morze bal 6.jpg