Nazwa sali - Port

nauczyciel stażysta, Paulina Ślepecka

Woźna oddziałowa: Danuta Chrustek

Owoce i warzywa

W październiku dużo czasu poświęciliśmy owocom i warzywom. Uczyliśmy się je rozpoznawać. Podczas zajęć związanych z "wyprawą do sadu" dzieci miały okazję zapoznać się z gruszką, jabłkiem i śliwką, a także z przetworami, które są z nich wykonywane. Marynarze z zamkniętymi oczami rozpoznawali owoce, które były w worku, ale miały też okazję skosztować ich podczas owocowej uczty.

warzywa i owoce marynarze 2018.jpg

Zajęcia z piłką

2 października odwiedził nas trener piłki nożnej, który przeprowadził zajęcia z dziećmi. Marynarze aktywnie brali udział w ćwiczeniach i słuchali poleceń trenera. Były to zajęcia, które rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową, ale i pozwalały dzieciom na integrację, gdyż wiele z nich odbywało się w parach.

02.10 trener marynarze 2018.jpg

Jesienne dni

Do naszej sali zawitała jesień. Dzieci przyniosły rozmaite jesienne skarby, które pomogły nam stworzyć piękny kącik przyrodniczy. Dzięki temu nasi Marynarze w każdej chwili mogą do niego podejść i zapoznawać się z darami jesiennymi.

Na zajęciach uczymy się rozpoznawać drzewa i ich owoce oraz liście, aby wiedzieć co znajduje się w naszych koszyczkach i umieć nazwać znalezione skarby.

Marynarze jesień w sali 2018.jpg

Poznajemy także drzewa iglaste - jodłę, sosnę, świerk i modrzew. Uczymy się rozpoznawać ich szyszki. Wiemy już, że modrzew jako jedyne drzewo iglaste, gubi swoje igły. Zainteresowania przyrodnicze Marynarzy rozbudzamy także eksperymentami. Dzieci miały okazję przeprowadzić eksperyment z szyszką sosny i wodą. Teraz już wiedzą, że kiedy włoży się otwartą szyszkę do wody, to ona się zamknie, a kiedy położy się taką zamkniętą na słońcu, to się otworzy. Szyszki nie lubią wody, bo nie chcą, aby ich nasionka się zmoczyły. Chroniąc je, zamykają się, kiedy np. pada deszcz.

marynarze drzewa iglaste 2018.jpg

Dzień Chłopaka

1 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy mieli w tym dniu okazję wzięcia udziału w wielu konkurencjach sportowych. Dziewczynki kibicowały im, pomagały w przeprowadzaniu konkurencji oraz stanowiły "komisję", która wyłaniała zwycięzców.

Każdy chłopak wrócił do domu z dyplomem związanym z konkurencją, w której został "mistrzem! Każdy wygrywał!

W tym dniu panowała bardzo radosna atmosfera!

marynarze dzień chłopaka 2018 1.jpg

Chłopcy brali udział w rozmaitych konkurencjach, takich jak: szybkie liczenie elementów na prezentowanych kartach, prowadzenie piłki slalomem, rzucanie woreczkiem do celu, zgadywanie marek samochodów (przedstawianych na kartach  w postaci znaczków), skakanie wzwyż, robienie pompek oraz tańczenie.

marynarze dzień chłopaka 2018 2.jpg

Sadzenie krokusów

27 września nasi Marynarze mieli okazję samodzielnie sadzić krokusy. Odbywało się to na trawniku przy wejściu do naszego przedszkola. Dzieci były szczęśliwe, ale też skupione i zaangażowane w to, co robią. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy. Na pewno będzie to niesamowite uczucie!

27.09 sadzenie krokusów Marynarze 2018.jpg

Wrześniowe urodzinki

We wrześniu urodziny obchodziły następujące dzieci: Helenka, Antoś, Michałek oraz Staś. Był to bardzo radosny dzień. Dzieci składały swoim kolegom i koleżance życzenia, śpiewały im piosenkę "Sto lat" oraz wręczyły laurki, w których każdy podpisał się rysunkiem. W tym dniu odbyło się wiele zabaw ruchowo-tanecznych, miedzy innymi tańce z balonami. Był także czas na "dyskotekę". W tym miesiącu po raz pierwszy użyliśmy kuli dyskotekowej, co było wielką atrakcją dla dzieci. Na końcu czekała nas wspaniała, urodzinowa uczta.

wrześniowe urodzinki marynarze 2018.jpg

Zajęcia dla dzieci

W każdy poniedziałek o godzinie 11.50 rozpoczyna się w naszej grupie dodatkowy język angielski - AmberShire. Nasi Marynarze uwielbiają w nich uczestniczyć, co bardzo nas cieszy! Prowadzone są przez ludzi z niesamowitym podejściem do dzieci!

W tym roku (przed)szkolnym zaczęła się również rytmika. W naszej grupie rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 12.45. Dzieci aż promienieją z radości, gdy mają możliwość wspólnego śpiewania i grania na instrumentach. Na tych zajęciach odbywają się także zabawy ruchowo-muzyczne.

W środy i czwartki od godziny 12.00 do godziny 12.30 odbywają się zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez panią Jolę z grupy Ratowników. Pani Jola także w sposób bardzo aktywny i ciekawy uczy naszych podopiecznych języka angielskiego.

marynarze 2018 rytmika i AmberShire.jpg

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

We wrześniu poświęciliśmy dużo czasu zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem. Na początku roku (przed)szkolnego rozmawialiśmy o zasadach panujących w grupie,  tworzyliśmy kodeks grupowy, ustalaliśmy jak należy zachowywać się na terenie przedszkola.

Zależy nam także na tym, żeby dzieci były bezpieczne również poza murami przedszkola. W związku z czym, poświęciłyśmy zajęcia również bezpieczeństwu na drodze. Nie zabrakło też zabaw, które pomogły naszym Marynarzom utrwalić znajomość numerów alarmowych.

19.09.18r. odwiedziła nas pani policjantka. Dzieci miały możliwość zadawania nurtujących ich pytań oraz posłuchania o tym, jak pani policjantka z pasją opowiada o swoim zawodzie.

Cieszymy się, że dzieci tak aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach!

bezpieczeństwo Marynarze 2018.jpg