Przedszkole nr 58 w Gdyni

Aktualności

Zakończenie roku dzieci sześcioletnich.

2021-06-28 13:55:48

23 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy naszych sześciolatków. Był polonez (ładniejszy niż na niejednej studniówce!), łzy i kwiaty. Pani Dyrektor życzyła dzieciom dużo radości w rozpoczynaniu nowego etapu w życiu oraz podziękowała za miłą współpracę wszystkim rodzicom, zaś nauczycielki z obu grup: Paulina Langa, Agata Lipińska, Mariola Basińska, Magdalena Kwiatkowska i Sylwia Sygulska z wzruszeniem pożegnały swoich wychowanków. Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki od Rady Rodziców.

ratownicy062.jpg ratownicy061.jpg 

ratownicy063.jpg ratownicy064.jpg ratownicy065.jpg

 rybki061.jpg rybki062.jpg

rybki063.jpg rybki064.jpg

SPRAWOZDANIE Z AKCJI "GÓRA GROSZA"

2021-06-22 11:06:26

W naszym przedszkolu pierwszy raz została przeprowadzona akcja „Góra grosza”. 

Głównym organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja prowadzona była metodą zbiórki na terenie przedszkola. Po zakończeniu zbiórki Komisja przeliczyła zebrane pieniądze i wypełniła protokół z przeprowadzonej akcji. Zebrane pieniądze zostały wysłane pod wskazany adres Towarzystwa. Koordynatorem akcji była p. Paulina Ślepecka i p. Anna Piskulak.

W naszym przedszkolu ogółem zebrano 439 zł 54 grosze.

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

GG20211.jpg  GG2021.jpg

2021-06-21 12:08:21

Rodzice nowych przedszkolaków.

Bardzo cieszymy się, że wybrali Państwo nasze przedszkole, jako pierwszą placówkę edukacyjną dla swoich dzieci. Ze względu na nadal trwający stan epidemiczny, nie jesteśmy w stanie określić, kiedy zostanie zorganizowane spotkanie z Państwem. Mamy nadzieję, że niedługo zorganizujemy, wzorem ubiegłego roku, spotkania nauczycieli z Państwem i z dziećmi w małych, 5 - 10 osobowych grupach. Na razie wszystkie ważne informacje będą pojawiały się tutaj, na naszej stronie internetowej.

Tymczasem koniecznie należy wyrobić "Kartę Mieszkańca", która umożliwi rozliczenie pobytu dzieci w przedszkolu. Informacje tutaj.

Nowo przyjęte dzieci będą umieszczone w trzech grupach:

Dzieci urodzone w 2018r. – w jednolitej rocznikowo grupie najmłodszych dzieci - jeszcze bez nazwy (gr. I)

Dzieci urodzone w 2017r. oraz w 2016r. – w grupie mieszanej 4-5 latków - również jeszcze bez nazwy (gr. II)

Dzieci urodzone w 2015r. - w grupie dzieci sześcioletnich - Krabach.

 

Przed pierwszym przyjściem do przedszkola dobrze jest poczytać wskazówki nauczycieli przedstawione w formie krótkiego poradnika "Pierwsze kroki w przedszkolu" tutaj.

 

Dla dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych należy przygotować ubrania i bieliznę na zmianę, najlepiej po dwa komplety oraz zamykany woreczek na tzw. „mokre wpadki”.

Dzieci z grupy I leżakują po obiedzie, w związku z tym należy przygotować duży koc obleczony w poszewkę (najlepiej taki ok. 160 cm x 200 cm) lub śpiworek, małą poduszkę – jasiek oraz piżamkę z krótkimi rękawkami.

Ponadto: obuwie na zmianę – wygodne, antypoślizgowe, łatwe do zakładania i zapinania, chusteczki higieniczne w pudełku (mokre – zwłaszcza dla najmłodszych i zwykłe jednorazowe, jak największe pudełko – to już dla wszystkich dzieci).

Wszystkie rzeczy muszą być podpisane. (Drobna porada – na materiale doskonale trzyma się długopis, na twardych przedmiotach – lakier do paznokci)

Bardzo prosimy również o zakup książek - odpowiednio do roku urodzenia. Informacje tutaj. W tytule wpisujemy tylko nazwisko i imię dziecka oraz rok urodzenia.

Pozostałe informacje pojawią się również na naszej stronie internetowej, bardzo prosimy o jej śledzenie. Będą to informacje o spotkaniach z nauczycielami oraz dokumentach, które na takie spotkania należy przynieść.

Do zobaczenia.

Anna Kozłowska, dyrektor Przedszkola nr 58

2021-06-14 14:27:09

Czy pamietają Państwo wiersz o Gdyni, który inspirować do udziału w przeglądzie plastycznym? Prac wpłynęło co prawda niewiele, ale ich jakość jest rewelacyjna!!! Własnie w takiej Gdyni każdy z nas chciałby mieszkać!

IMG_9764.jpeg

Dzieci z zapałem brały udział w gdyńskiej akcji "Odprowadzam sam". Zielone drzewka w salach zapełniły się listkami, zaś w nagrodę za wzięcie udziału dzieci dostały drzewko - maleńką jabłonkę. Jest to już trzecia nasza jabłonka otrzymana dzięki udziałowi dzieci w tej akcji. Ponieważ Ratownicy byłi "organizatorami" akcji w przedszkolu - im przypadło posadzenie drzewka. Dziękujemy Pani Agacie Lipińskiej - nauczycielce z Ratowników za sprawne przygotowanie obu przedsięwzięć.

IMG_9801.jpeg  IMG_9805.jpeg

Informacja od Rady Rodziców - książki na nowy rok szkolny

2021-06-09 09:33:40

Rada Rodziców, podobnie jak w poprzednich latach organizuje zakup książek na kolejny rok 2021/2022. Rodzice,  którzy chcieliby kupić książki mogą to zrobić za naszym pośrednictwem, ceny są następujące:

Wydawnictwo Nowa Era

            3 latki - 74 zł - Ciekawa zabawa. Trzylatki,

            4 latki - 85,20 zł - Ciekawa zabawa. Czterolatki,

            5 latki - 111,92 zł - Ciekawa zabawa. Pięciolatki,

            6 latki - 119,92 zł - Ciekawa zabawa. Sześciolatki.

 

Wpłaty należy kierować na konto: 87 1050 1764 1000 0097 4083 8108.

 

Tytuł przelewu musi zawierać imię i nazwisko dziecka, wiek i nazwę grupy przedszkolnej do której uczęszczać będzie dziecko od września 2021. Dane te pozwolą precyzyjnie ustalić do kogo mają trafić zakupione podręczniki. W przypadku niejednoznacznych wpłat środki będą zwracane.

Wpłaty zbierane będą do 3.09.2021 włącznie, po tym terminie rodzice są zobowiązani do zakupu książek we własnym zakresie.

UWAGA! Jest to konto dedykowane wyłącznie zakupowi podręczników (inne niż zeszłoroczne) i nie jest to też konto składek na Radę Rodziców.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt: rr@przedszkole58gdynia.pl.

 

Magdalena Koprowska

Rada Rodziców