Przedszkole nr 58 w Gdyni

Aktualności

Teatrzyk

2020-09-11 12:59:52

Pomimo reżimu sanitarnego udało nam się zorganizować teatrzyk dla dzieci. Na szczęście pogoda dopisała i p. Grzegorz Gajewski z Teatru Qufer mógł zrobić fantastyczne przedstawienie. 

20200901.jpg  20200902.jpg  20200903.jpg  20200904.jpg

Procedury na wypadek COVID-19

2020-09-02 13:14:11

Od września w naszym przedszkolu obowiązuje nowa procedura na wypadek zagrożenia COVID-19 w zakresie zasad i trybu zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby. Bardzo proszę o zapoznanie się z nią tutaj.

W związku z tym powracamy do mierzenia temperatury dzieciom wchodzącym do przedszkola. Bardzo proszę wziąć pod uwagę, że może to wydłużyć czas oczekiwania na wejście do placówki.

 

Ważne informacje na początek roku szkolnego

2020-08-28 15:06:42

Szanowni Państwo, bardzo proszę o zapoznanie się z poniższym tekstem ze szczególną uwagą.

Ze względu na pracę przedszkola w reżimie sanitarnym nie przewidujemy spotkań organizacyjnych na początku roku szkolnego. Nadal niestety obowiązują wszystkie procedury dotyczące pobytu dzieci w przedszkolu w czasie pandemii.

Wszystkie informacje otrzymają Państwo drogą mailową od nauczycieli swoich grup.

Na początek  parę wiadomości, które dotyczą wszystkich.

1. Ponieważ przedszkole jest dla dzieci, zaś nam, tak samo jak Państwu, najbardziej zależy na ich bezpieczeństwie, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia nowej organizacji pracy przedszkola. Od 1 września każda grupa pracuje w określonych godzinach, co oznacza, że nie możemy przyjąć dzieci wcześniej niż dana grupa rozpoczyna pracę, zaś odebrać je trzeba najpóźniej do godziny określonej dla konkretnej grupy. Niestety nie ma możliwości przyprowadzania i odbierania dzieci poza tymi godzinami. W indywidualnych przypadkach, w których Państwo będziecie mieć problem z pobytem dzieci w tych godzinach, należy kontaktować się bezpośrednio z dyrektorem – email: dyrektor@przedszkole58gdynia.pl

Grupy są otwarte dla dzieci w następujących godzinach:

  • Grupa dzieci 3 letnich – Żeglarze, w sali Las w godz. 7.00 – 16.00
  • Grupa dzieci 3-4 letnich – Marynarze, w sali Łąka w godz. 6.45 – 16.30
  • Grupa dzieci 4-letnich – Delfinki, w sali Miasto w godz. 6.45 – 16.30
  • Grupa dzieci 5-letnich – Kraby, w sali Port w godz. 7.00 – 16.45
  • Grupa dzieci 6-letnich – Ratownicy, w sali Plaża w godz. 7.30 – 16.30
  • Grupa dzieci 6-letnich – Rybki, w sali Morze w godz. 7.00 – 16.00 - ze względu na prośby rodziców godziny pracy jednej z "zerówek" zostały zmienione. 

2. Przedszkole jest czynne dla dzieci od godz. 6.45 do 16.45. Pozostałe godziny ranne i popołudniowe przeznaczone są na odkażanie przedszkola.

3. Dzieci można przyprowadzać najpóźniej do godz. 8.15, zaś odbierać najwcześniej od 14.30. W związku z tym wszystkie dzieci zapisane są na 3 posiłki. W pozostałych godzinach placówka jest zamknięta dla wszystkich osób z zewnątrz. Każdy, kto chciałby wejść wówczas do przedszkola musi poinformować o swoim zamiarze telefonicznie na  nr 58 380 18 14

4. Dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być bezwzględnie zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Katar to też choroba! Jeżeli dziecko ma alergię, konieczne będzie zaświadczenie od lekarza, który opiekuje się dzieckiem. Każda zaobserwowana przez nas zmiana chorobowa będzie skutkowała telefonem do Państwa, zaś po chorobie dziecko będzie mogło przyjść do przedszkola dopiero po okazaniu zaświadczenia lekarskiego, na którym będzie wyraźnie zapisane, że dziecko jest zdrowe (nie: „może uczęszczać do przedszkola”!)

5. Przyprowadzając dziecko w nowym roku szkolnym po raz pierwszy (dotyczy wszystkich dzieci) należy przynieść komplet dokumentów wymienionych w aktualnościach na naszej stronie z dnia 13-08-2020.

6. Główne wejście do przedszkola przeznaczone jest dla dzieci z grup Delfinków, Krabów, Rybek i Ratowników. Drugie wejście, od strony ogrodu jest dla najmłodszych dzieci z grup Żeglarzy i Marynarzy.

7. Do przedszkola mogą wejść jedynie rodzice dzieci najmłodszych, jedno z rodziców z dzieckiem, maksymalnie po dwie osoby dorosłe do szatni, przez pierwszy tydzień. Pozostałym dzieciom na pewno pomożemy – proszę się nie denerwować, nie zostaną same!

8. Wchodząc na teren przedszkola osoba dorosła bezwzględnie musi mieć założoną maseczkę oraz odkazić ręce lub założyć jednorazowe rękawiczki.

9. Dzieci mogą być odbierane jedynie przez rodziców bądź osoby upoważnione. Bardzo prosimy rodziców naszych nowych przedszkolaków, aby przychodzili po odbiór dziecka z dowodem osobistym, tak długo, aż Państwa nie zaczniemy rozpoznawać. To wszystko ze względu na bezpieczeństwo dzieci! Ta sama zasada tyczy się osób, które z upoważnienia przychodzą po dzieci.

10. Od 1 września zostanie zamówiony catering oraz przygotowane będą posiłki dla wszystkich dzieci zapisanych do przedszkola, z pominięciem nowo przyjętych przedszkolaków, których rodzice nie złożyli odpowiedniej deklaracji. Ilość zamówionych posiłków będzie aktualizowana wg stanu z dnia poprzedniego o godz. 15.00. Jeżeli nie zgłoszą Państwo nieobecności do godz. 15.00 dnia poprzedniego – zostanie naliczona opłata za całodzienne wyżywienie – 8,00 zł. Nieobecność należy zaznaczyć w systemie „Karty Mieszkańca” oraz zgłosić drogą mailową wyłącznie na adres: nieobecnosc@przedszkole58gdynia.pl  Nieobecność zgłaszana inną drogą nie będzie uwzględniana.

11. Opłaty należy wnosić do 15 każdego miesiąca. We wrześniu wszyscy muszą uiścić opłatę za wyżywienie w wysokości 176,00 zł na konto nr 44 1020 4900 0000 8702 3096 4570, za pobyt zapłacą Państwo w październiku, po naliczeniu opłat. Bardzo prosimy o jak najszybsze uiszczenie opłat (jednak nie już w sierpniu, ale jak najszybciej po 1 września!) – musimy przecież zakupić produkty na posiłki robione w przedszkolu.

12. Wszystkie dzieci muszą przynosić ze sobą codziennie wodę do picia – najlepiej w podpisanych bidonach lub jednorazowych butelkach z dzióbkiem – również podpisanych.

13. Ubezpieczenie dzieci w nowym roku szkolnym. Na rynku funkcjonuje sporo firm ubezpieczających dzieci grupowo, możecie Państwo znaleźć na pewno najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie. W naszym przedszkolu większość dzieci była ubezpieczona przez rodziców online w PZU. Jeżeli zdecydują się Państwo na kontynuację, bądź nowe ubezpieczenie to strona do logowania z użyciem promokodu jest następująca: https://moje.pzu.pl zaś promokod przekazany przez ubezpieczyciela na 2020r. to:  cLsNUf

14. Pozostałe, bardzo ważne dla poszczególnych grup informacje, przekażą nauczyciele drogą mailową oraz w zakładkach oddziałów na naszej stronie internetowej w piątek, 04-09-2020r.

15. Kontakt ze mną, jako dyrektorem przedszkola, niestety pozostaje przede wszystkim mailowy: dyrektor@przedszkole58gdynia.pl  Staram się jak najszybciej odpowiadać na Państwa maile, aby nikt nie pozostał bez niezbędnych dla siebie informacji.

16. Proszę koniecznie sprawdzać zakładki poszczególnych grup – tam będą najbardziej aktualne informacje.

17. Rada Rodziców swoje informacje przekaże po swoim pierwszym zebraniu, na pewno skontaktują się z Państwem jak najszybciej. Pierwszy teatrzyk finansowany z funduszy rady będzie już 9 września. Ponieważ przedstawienie odbędzie się na naszym parkingu, w pełnym reżimie sanitarnym – warunkiem jego odbycia jest po prostu piękna pogoda. Zamówiłam ją. Zobaczymy…

Życzę nam wszystkim jak najszybszego powrotu do normalności, do przedszkola pełnego gwaru rozbawionych, szczęśliwych dzieci. Mam nadzieję na szybkie spotkania i dziękuję z góry za zrozumienie naszych zasad obowiązujących w tych dziwnych czasach.

Anna Kozłowska, dyrektor Przedszkola nr 58

Harmonogram spotkań.

2020-08-25 15:16:51

Szanowni Państwo.

Ze względu na pracę przedszkola w reżimie sanitarnym nie są przewidziane inne rodzaje spotkań z rodzicami.

Poniższy harmonogram dotyczy tylko rodziców i dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola. Każde dziecko może być tylko z jednym z rodziców, rodzice obowiązkowo muszą nosić maseczki. 

Dzieci urodzone w 2016 i 2017r.:

31-08-2020, godz. 9.00: dzieci, których nazwiska zaczynają się od A... do Jan...

31-08-2020, godz. 10.00: dzieci, których nazwiska zaczynają się od Jas... do Nad...

31-08-2020, godz. 11.00: dzieci, których nazwiska zaczynają się od Now... do Z...

Dzieci urodzone w 2015r.: 31-08-2020, godz. 12.00

Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o stosowanie się do powyżej przedstawionych terminów. Jeżeli nie mogą Państwo przybyć na spotkanie, zapraszamy już wówczas do przedszkola, 1 września, najpóźniej do godz. 8.15. Pod koniec tygodnia zostaną przedstawione godziny pracy poszczególnych grup.

Anna Kozłowska, dyrektor Przedszkola nr 58

Spotkania dla rodziców nowych przedszkolaków.

2020-08-21 16:11:07

Szanowni Państwo, rodzice naszych nowych przedszkolaków.

Ze względu na fakt, iż w nowy rok szkolny wejdziemy w reżimie sanitarnym nie są przewidziane dni  adaptacyjne ani spotkania z rodzicami.

Ponieważ jednak chcemy ułatwić dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, przyjście do przedszkola i jak najbardziej zniwelować stres z tym związany, który w równym stopniu na pewno dotyczy Waszych dzieci, jak i Państwa – rodziców, zorganizujemy w dniu 31 sierpnia szereg spotkań.  Na jedno, ok. 40 minutowe  spotkanie może przyjść maksymalnie 10 dzieci wraz z jednym z rodziców. Rodzice muszą mieć maseczki.

Dokładny harmonogram tych spotkań zostanie podany we wtorek, 25-08-2020.

Poznają Państwo nauczycieli swoich dzieci, będziecie mogli zobaczyć ich sale zajęć, szafkę w szatni, zaś nauczyciele poznają Wasze dzieci. Na takie spotkanie należy przynieść komplet dokumentów:

 • Informację o dziecku, jego opiekunach  i osobach upoważnionych do jego odbioru z przedszkola
 • Istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka
 • Wnioski i oświadczenia rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 58
 • Załącznik do procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 (procedura do wglądu tutaj)
 • Wypełnioną ankietę.

Ponadto:

 • Buciki na zmianę
 • Ubrania  i bieliznę na zmianę – dla najmłodszych (2017r.) dzieci co najmniej po dwa komplety
 • Pościel i piżamkę – dotyczy dzieci urodzonych w 2017r. oraz nowo przyjętych urodzonych w 2016r.
 • Grzebień do włosów, szczoteczkę do zębów, pastę i kubek
 • Chusteczki higieniczne – suche i mokre, jak największe paczki
 • Piórnik z kredkami, ponadto dzieci pięcioletnie (2015r.) ołówki i temperówkę

Wszystkie rzeczy muszą być podpisane!

Do zobaczenia w poniedziałek, 31-08-2020.

Dyrektor Przedszkola - Anna Kozłowska