Nazwa sali - Port

Grupa dzieci - RYBKI

kontakt: rybki@p58.edu.gdynia.pl

Nauczyciele:

nauczyciel dyplomowany, mgr Magdalena Kwiatkowska

nauczyciel dyplomowany, mgr Alicja Wasielewska

Woźna oddziałowa: Monika Skwierawska

OPŁATY

Proszę wyszukać w dokumencie rubrykę z ID swojego dziecka oraz dokonać opłat zgodnie z wyliczoną wysokością i w określonym w ostatniej kolumnie terminie. Bardzo prosimy o wpłacanie dokładnie takiej kwoty, jaka widnieje w nawiasie przy numerach rachunku!

Opłaty za styczeń 2024 tutaj.
Proszę o wpłacanie kwoty w nawiasach przy nr kont, kwoty ze znakiem minus stanowią nadpłatę (nie należy ich wpłacać).

**********************************************************************************************************

Tematy kompleksowe na grudzień 2023r.:

 1. Co cieszy Mikołaja?
 2. Jakie sporty uprawia Pani Zima?
 3. O czym w święta każdy z nas pamięta?
 4. Który żywioł jest najważniejszy?

Świąteczne warsztaty z Rodzicami. 

Podczas świątecznego spotkania rodzice mogli podziwiać swoje pociechy, które przygotowały niespodziankę – program artystyczny „Komu potrzebne są święta”. Następnie wszyscy z zapałem wykonywali piękne lampiony, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

warsztaty-1.webp warsztaty-2.webp

warsztaty-3.webp lampion-1.webp

lampion-2.webp lampion-3.webp

WYCIECZKA DO PRACOWNI WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW W JAGATOWIE 07.12.2023r.

Podczas wycieczki dzieci radośnie tańczyły z Elfami, układały świąteczną budowlę z klocków, grały w gry zręcznościowe - trafiały piłkami do ruchomego celu, pomagały w tworzeniu prezentów, pisały list do Mikołaja. Był czas na przerwę, podczas której zjedliśmy posiłek w pięknej świątecznej scenerii. Na koniec dzieci mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem, który podarował im świąteczne dyplomy. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń. Widząc dziecięce uśmiechy radości wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Elfy-1.webp Elfy-2.webp

Elfy-3.webp Elfy-4.webp

Elfy-5.webp Elfy-6.webp

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia do naszego przedszkola przybył bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. „Rybki” zaśpiewały Mikołajowi piosenkę „Święty Mikołaju”.  Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami – zaproszeniem do „Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów” w Jagatowie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny!

MIKOŁAJ.webp

Tematy kompleksowe na listopad 2023r.:

 1. Co powinien wiedzieć każdy Polak?
 2. Czy Kujawiak może tańczyć krakowiaka?
 3. Gdzie można spotkać Małą i Wielką Niedźwiedzicę?

24 listopada „Rybki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, znane i lubiane misie, rozwiązywały zagadki muzyczne o misiach z bajek, bawiły się przy misiowych piosenkach. Dzień ten był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 

Dzień---Misia.webp

Teatrzyk "Jaś i Małgosia"

teatrzyk--.webp

Powiewa flaga biało-czerwona,
na wietrze roztańczona,
niosą ją polskie dzieci,
a orzeł nad nimi leci…

       10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy  Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.  Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.  

 

Październik 2023r.

TEMATY KOMPLEKSOWE:

 1. Jak jesienią dbać o zdrowie?
 2. Kto może być nauczycielem?
 3. W co się bawi z nami jesienny wiatr?
 4. Jakie plany na jesień mają zwierzęta?

Ćwiczenia gimnastyczne metodą stacyjną.

Dzieci w małych zespołach mają do pokonania stacje zadaniowe. "Rybki" bardzo lubią ćwiczenia gimnastyczne oraz zabawy ruchowe, sprawia im to wiele radości i satysfakcji z poprawnie wykonanych zadań. 

 

   

Przedszkolne urodzinki połączone z dniem dyni.

31.XI. obchodziliśmy urodzinki dzieci urodzonych we wrześniu i w październiku. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”
– Janusz Korczak

     

Prace wykonane przez dzieci:

     

 

Wrzesień 2023r.

TEMATY KOMPLEKSOWE: 

1. Co słychać w przedszkolu?

2. Jak być superbezpiecznym?

3. Jakie są moje supermoce?

4. Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?

Wycieczka na Komisariat Policji

29.09. wybraliśmy się na wycieczkę na Komisariatu Policji. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Atrakcją dla dzieci był pokaz z psem policyjnym. Spotkanie z Policjantami wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY bardzo tacie Zosi za zaproszenie naszej grupy.

 

 

     

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W piątek 29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę!  W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło  upominków ufundowanych przez Rodziców. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

 

    

Zabawy muzyczno - ruchowe z Panem Miłoszem

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w zabawach muzyczno - ruchowych przygotowanych przez Pana Miłosza Konarskiego - nauczyciela rytmiki, kompozytora, autora piosenek dla dzieci. Świetna zabawa oraz radość ze spotkania na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

"W poszukiwaniu jesieni" - spacer do lasu 25.09.2023r.

Dzisiaj „Rybki” wybrały się na spacer do  lasu w poszukiwaniu jesieni. Celem naszej wycieczki była  obserwacja  drzew, roślin i zwierząt w swoim naturalnym środowisku.  Dzieci rozpoznawały drzewa liściaste, iglaste, zbierały szyszki, liście i żołędzie. W ciszy  wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Wróciliśmy do przedszkola z zebranymi „skarbami jesieni” i bogatsi o nowe doświadczenia i przeżycia.

 

 

 

       

    

 

Dzień ogórka. Dzień Przedszkolaka.

W środę 20.09. obchodziliśmy dzień ogórka oraz dzień przedszkolaka. Dzieci tego dnia ubrane przyszły na zielono. Brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce, rozwiązywały zagadki i zadania aktywizujące myślenie, sprawność manualną i twórczą aktywność. Wszystkim dzieciom życzono przede wszystkim dużo radości i samych cudownych dni w przedszkolu. „Rybki” otrzymały pamiątkowe medale mające przypominać im o tym, że są wyjątkowe i kochane.

   

    

Wycieczka do „Jabłoniowego dworku”

8.09. udaliśmy się na wycieczkę do Jabłoniowego Dworku w Maleninie. Dzieci odbyły spacer alejkami sadu, dowiedziały się jak pielęgnować drzewa oraz właściwie zbierać jabłka. Nie zabrakło zabaw zręcznościowych i szaleństw na sianie. Oprócz jedzenia własnoręcznie zerwanych jabłek, dzieci upiekły kiełbaski na ognisku, a na koniec spróbowały pysznej szarlotki.

     

   

   

PRACE WYKONANE PRZEZ DZIECI: