Przedszkole nr 58 w Gdyni

Nazwa sali - Port

Grupa dzieci - KRABY

kontakt: port@przedszkole58gdynia.pl

 

Nauczyciele:

nauczyciel kontraktowy, mgr Maja Skrzypczak

nauczyciel stażysta, mgr Karolina Więckowska

Woźna oddziałowa: Danuta Chrustek

OPŁATY

Proszę wyszukać w dokumencie rubrykę z ID swojego dziecka oraz dokonać opłat zgodnie z wyliczoną wysokością i w określonym w ostatniej kolumnie terminie.

Opłaty za luty 2021 tutaj.

**********************************************************************************************************

Plan zajęć dodatkowych:

WTOREK: Religia 10:00 - 10:30; Język Angielski 13:30 - 14:00

ŚRODA: Gimnastyka 10:15 - 10:45

CZWARTEK: Język Angielski 13:30 - 14:00

PIĄTEK: Religia 8:50 - 9:20

**********************************************************************************************************

Styczeń 2021

Nowy Rok zaczynamy od tradycji związanych z Sylwestrem i treningiem pojęć związanych z upływem czasu: następstw dni tygodnia, miesięcy w roku czy pór roku.
Styczeń obdarował nas wyczekiwaną śnieżną pogodą. Podczas pobytu na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym oraz podczas spacerów lub na placu zabaw, Kraby stawały się badaczami.
Poznały zjawiska związane ze śnieżną aurą, np. łapiąc płatek śniegu na czarny karton lub zbierając sople i śnieg do wiaderek; w ciągu śnieżnych dni wykonały też ogromną kolekcję bałwanów.
Zima to pora roku, która często w sposób bardzo dotkliwy daje się we znaki ptakom. Zimno, kłopoty ze zdobyciem pożywienia, to tylko niektóre problemy, z którymi poradzić sobie muszą skrzydlaci przyjaciele każdego przedszkolaka. W związku z tym nasza grupa tworzyła dla nich specjalne przysmaki smalcowo – ziarenkowe. Temat ptaków również był poruszany podczas zajęć w naszej sali, w trakcie poznawania gatunków oraz zwyczajów ptaków i obserwując je przez okno.
W tym roku pomimo pandemii Kraby miały też MISJĘ SPECJALNĄ ;)
Przygotowywali się przez tydzień niczym agenci specjalni, aby rozweselić dziadkom dzień swoim nagraniem przedstawienia oraz prezentami.
Przy hucznej zabawie karnawałowej i muzyce, Kraby niczym modele, na czerwonym dywanie, zaprezentowały swoje stroje.

**********************************************************************************************************

Kraby - ferie zimowe

Czekając na resztę koleżanek i kolegów ferie zimowe  w naszej grupie, to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów, które w tym roku upłynęły pod hasłem  „Śnieżnej Zabawy”.

Ze względu na śnieżną pogodę, spędzamy czas aktywnie. Prośba do Państwa  aby zadbać o  ubiór dzieci abyśmy mogli się skupić na dobrej zabawie. Potrzebne są:

  • Rękawiczki (najlepiej 2 pary, gdy któreś przemokną)
  • Czapka
  • Szalik/komin
  • Spodnie na zmianę (w ramach możliwości nie przemakalne)

Pozdrawiamy z  wspólnie zrobionymi karbowymi bałwankami.

Kraby i Panie

**********************************************************************************************************

Zapracowany Grudzień u Krabów (03.01.2021)

Ostatni miesiąc roku to była dla grupy Kraby prawdziwa harówka. Poznaliśmy zawód archeologa i wkroczyliśmy z nim w świat prehistorii. Z Bolkiem i Lolkiem zwiedzaliśmy kopalnie węgla kamiennego i spędziliśmy dzień z górnikiem. Rozmawialiśmy o super bohaterze, którym jest Wolontariusz- czyli każdy z nas, bo każdego z nas stać na odrobinę dobroci względem drugiego człowieka. Oczekiwaliśmy nadejścia wyjątkowych gości, czyli  Mikołaja i Pani Zimy. Szykowaliśmy się  do nagrania przedstawienia bożonarodzeniowego robiąc dekoracje oraz ćwicząc kolędy i tekst. Radosne oczekiwanie umiliła nam zabawa z kalendarzem adwentowym. Wśród zadań pojawiły się między innymi: poszukiwanie Laponii, konstruowanie choinki z klocków, przygotowanie dłuuuuugiego łańcucha na choinkę, czy stworzenie dekoracji z pomarańczy i goździków. Przedsmak podsumowania projektu adwentowego dzieci mogły podziwiać podczas zimowo-herbatkowego spotkania.  

Treści programowe z języka angielskiego na miesiac styczeń.

 

**********************************************************************************************************

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najpiękniejsze życzenia pięknych
i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.
Niech przyniosą one zdrowie, radość i wzruszenie
oraz wzajemną życzliwość i optymizm
w nadchodzącym Nowym Roku.

p. Krabowe

**********************************************************************************************************

Przed świętami - listopad i grudzień (02.12.2020)

Grudzień - czas odliczania do świąt, wieszanie kalendarza adwentowego w sali i pisanie listu do świętego Mikołaja, czyli Krabowe Panie zarządzają podsumowanie ;) Przedszkole to wezwanie do przygód, trening czyniący mistrzów, oraz zabawy we wspólnym gronie.

Kraby wkraczają od września w świat monografi liter i liczb, oraz figur geometrycznych razem z Nowymi przygodami Olka i Ady (różowe książki)-Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia.

Nasze przedszkolaki rozwijały  zdolności do poznawania rzeczywistości, stawiania hipotez, logicznego rozumowania, skutecznego wykorzystania różnych strategii i procedur matematycznych, rozwiązywania różnych problemów.

Celem wychowania patriotycznego realizowanego już w przedszkolu jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, europejskiej. Celem Krabów było poznanie historii powstania państwa polskiego, poznanie symboli narodowych i nauka hymnu. Przewodnikiem po historii  był tym razem miś Olek, który prezentował się w rogatywce.

Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, więc dzieci zostały zaangażowane w realizację plakatu piramid żywieniowych metodą projektową.

W sali Portu obchodziliśmy również Dzień Kredki i Dzień Pluszowego Misia. Kraby bardzo polubiły  utwory Fasolek i Akademii Pana Kleksa, oraz Majki Jeżowskiej, z których utworzyły swoją playlistę.

Przygody z zajęciami artystycznymi: Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Sztuka dziecka jest piękna i kreatywna za każdym razem.

Treści programowe z języka angielskiego na miesiac listopad oraz grudzień.

 

**********************************************************************************************************

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

Gorąco zapraszamy do zaangażownia się w akcję "Pełna Miska dla Schroniska". Zbieramy to co najbardziej przyda się podopiecznym "Ciapkowa" podczas zbliżającej się zimy (kołdry, koce, karmę itp.). Zbiórka trwa do 13 listopada 2020r.

**********************************************************************************************************

Październikowe dokonania Krabów (02.11.2020)

I po październiku! Uff, łatwo nie było, ale daliśmy radę.

W tym miesiącu wiele się nauczyliśmy. Ruszyliśmy z nauką literek oraz liczb. Kraby dowiedziały się jak podzielić wyraz na sylaby, poznały pojęcie „głoska” oraz „litera”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podchodzą do zdobywania nowej wiedzy. Dowiodłyśmy też, że nauka to nie tylko książki i siedzenie przy stolikach. Przeprowadziłyśmy z dziećmi kilka eksperymentów ... były też upragnione wybuchy! Dzieci dowiedziały się  jakie zwierzęta zasypiają na zimę oraz jak radzą sobie te, które zimą pozostają aktywne. Ponad to dowiedzieliśmy się z jakich warzyw w Polsce otrzymujemy cukier, skąd bierze się szkło oraz jak piecze się chleb. Dodatkowo w październiku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Dyni.

Nasze ściany oraz tablice przed salą zdobiły i nadal zdobią owoce pracy naszych 5-latków. Ćwiczyliśmy precyzję ruchu przy posługiwaniu się nożyczkami oraz pędzlem i farbami.

Podobnie jak we wrześniu, przy każdej nadążającej się okazji starałyśmy się jak najwięcej czasu spędzać z naszymi Krabami na dworze. Niestety pogoda w październiku bywała kapryśna.

Przed nami kolejny miesiąc pełen wyzwań, ale z taką grupą NA PEWNO damy radę.

GALERIA:

   

   

   

   

   

**********************************************************************************************************

Pracowite początki, czyli podsumowanie Września (05.10.2020)

 

Podsumowując, pierwszy miesiąc minął bardzo szybko. We wrześniu odbył się teatrzyk w wykonaniu grupy teatralnej Qfer, wspomnieliśmy wakacyjne przygody, świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, powitaliśmy razem Jesień, obchodziliśmy Karbowy Dzień Morza oraz ćwiczyliśmy zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.

Gdy pogoda dopisywała codziennie starliśmy się być na dworze, aby poganiać się i po gimnastykować.

Z wykonanych kart pracy zawsze tworzyliśmy galerie, aby uczyć się doceniać trudy naszej pracy.

Powstały również w naszej sali kąciki : podróżniczo -wakacyjny, przyrodnicze, angielskie, matematyczne, bezpiecznego przedszkola.

GALERIA:

   

    

   

   

KĄCIK PODRÓŻNICZO-WAKACYJNY:

KĄCIK PRZYRODNICZY:

KĄCIK MATEMATYCZNY:

  

KĄCIK MUZYCZNY:

KĄCIK BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA:

**********************************************************************************************************

Powitanie Krabów (04.09.2020)

 

Witamy po wakacjach! Czekamy na nasze Kraby już z niecierpliwością.

Na początek chciałybyśmy przekazać kilka wiadomości w związku z rozpoczęciem roku przedszkolnego i zasadami obowiązującymi podczas obostrzeń sanitarnych w przedszkolu.

Ze względu na pracę przedszkola w reżimie sanitarnym nie przewidujemy spotkań organizacyjnych na początku roku szkolnego. Wszystkich Państwa prosimy o przesłanie maila na adres port@przedszkole58gdynia.pl, w celu stworzenia listy kontaktowej. W treści wiadomości proszę wpisać:
- imiona i nazwiska obojga rodziców,
- Państwa adresy email oraz
- imię Państwa dziecka.
Droga emaliowa będzie kanałem kontaktowym na linii rodzic-wychowawca.

Dodatkowo informacje ogłaszane przez wychowawców grupy umieszczane będą na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Port”: https://www.przedszkole58gdynia.pl/port
natomiast przez dyrekcję na podstronie aktualności:
https://www.przedszkole58gdynia.pl/aktualnosci.
Prosimy o zapoznawanie się z wiadomościami z zakładki "Aktualności" z okresu od 29.06. do 28.08.2020 ze szczególną uwagą i śledzenie wspomnianych wyżej zakładek.

Grupa Krabów od września funkcjonować będzie w godzinach: od 7:00 do 16:45 (bardzo prosimy, aby dzieci z naszej grupy były przyprowadzane najwcześniej od godziny 7:00, a odbierane najpóźniej o 16:45). Dzieci prosimy przyprowadzać najpóźniej do godziny 8:15, a odbierać najwcześniej o godzinie 14:30.

Przyprowadzając dziecko w nowym roku szkolnym (dotyczy wszystkich dzieci) należy przynieść komplet dokumentów wymienionych w aktualnościach na naszej stronie z dnia 13-08-2020. tj:
- Informację o dziecku, jego opiekunach  i osobach upoważnionych do jego odbioru z przedszkola
- Istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka
- Wnioski i oświadczenia rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 58
- Załącznik do procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 (procedura do wglądu tutaj)
- Wypełnioną ankietę.

Ponadto:
- buty na zmianę
- teczki na prace plastyczne,
- piórnik z przyborami,
- strój gimnastycznego
- bidon

Wszystkie rzeczy muszą być podpisane!


Pozdrawiamy,
wychowawczynie grupy Krabów