Przedszkole nr 58 w Gdyni

Nazwa sali - Port

Grupa dzieci - RYBKI

kontakt: port@przedszkole58gdynia.pl

 

Nauczyciele:

nauczyciel dyplomowany, mgr Magdalena Kwiatkowska

nauczyciel mianowany, mgr Alicja Wasielewska

Woźna oddziałowa: Danuta Chrustek

OPŁATY

Proszę wyszukać w dokumencie rubrykę z ID swojego dziecka oraz dokonać opłat zgodnie z wyliczoną wysokością i w określonym w ostatniej kolumnie terminie. Bardzo prosimy o wpłacanie dokładnie takiej kwoty, jaka widnieje w nawiasie przy numerach rachunku!

Opłaty za styczeń 2023 tutaj.
Proszę o wpłacanie kwoty w nawiasach przy nr kont, kwoty ze znakiem minus stanowią nadpłatę (nie należy ich wpłacać).

**********************************************************************************************************

Zamierzenia na styczeń - zamierzenia
Wiersze i piosenki na styczeń - wiersze i piosenki
j.angielski - program na styczeń


Prace wykonane przez dzieci:

   

Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Przedszkolaki z grupy „Rybki" zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 12.01.2023r. Przybyli licznie goście ze wzruszeniem przyglądali się inscenizacji przedstawianej przez ich najukochańsze wnuki.

     

     

Zamierzenia na grudzień - zamierzenia
Wiersze i piosenki na grudzień - wiersze i piosenki
j. angielski - link do zajęć

Powitanie Nowego Roku:

   

„Niech te Święta tak wspaniałe,
będą jakby z bajek całe,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie
wszystkim wokół serce mięknie!”

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Rodzicom i dzieciom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2023 roku.

prace wykonane przez dzieci:

 WARSZTATY MIKOŁAJKOWYCH SKARPET

Dzieci ciężko pracowały, każde z nich chciało wykonać najpiękniejszą mikołajkową skarpetkę. Poradziły sobie świetnie. Wszystkie skarpety były przepiękne. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zorganizowanie warsztatów.

   

   

"Święty Mikołaj
 chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”. 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Dzieci przywitały Mikołaja piosenką „Fantastyczny gość”. Tego dnia na buziach każdego dziecka gościł uśmiech. Mikołaj obiecał, że za rok też odwiedzi nasze przedszkole. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania ze Świętym Mikołajem.

   Kiermasz babeczek.

Wielkie zaangażowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i pracowników obsługi sprawiło, że udało nam się stworzyć niepowtarzalną przedświąteczną atmosferę – 5 grudnia podczas kiermaszu babeczek. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie przedszkolnego kiermaszu (wypiek babeczek), a później wzięli w nim udział kupując wspaniałe wypieki pięknie ozdobione przez dzieci.


   


Zamierzenia na listopad - zamierzenia

Wiersze i piosenki na listopad - wiersze i piosenki 
j, angielski - link do zajęć

Dzień Pluszowego Misia.

           Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania – wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki i puchaty pluszowy miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Każde dziecko przedstawiło swoją maskotkę i opowiedziało o niej kilka miłych słów. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, rozwiązywały zagadki związane z misiami z bajek, uczyły się misiowej piosenki oraz wykonały własne misie.

 Zajęcia edukacyjne z policją.

           Zaproszeni na spotkanie policjanci (02.11.2022r.), poprzez zabawę uczyli i przypominali o właściwym zachowaniu na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu. Przedszkolaki chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad i przekazywania ich innym. „Rybki” ćwiczyły w praktyce prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Policjanci wyjaśnili dzieciom do czego służą elementy odblaskowe. Dużo radości sprawiło przedszkolakom zwiedzanie radiowozu.

   

     

   


Dzień Niepodległości:

          Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono  rocznicę odzyskania niepodległości. „Żeglarze”  przedstawili program słowno-muzyczny, w którym opowiedzieli krótko historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały hymn Polski oraz każda grupa osobno pieśń o Polsce przygotowaną specjalnie na tę okazję.

 

 

Zajęcia gimnastyczne metodą stacyjną:

          Zajęcia tego typu bardzo integrują grupę i uczą współpracy zespołowej. Każda drużyna musi wykonać po kolei wszystkie zadania. Każde ćwiczenie to osobna stacja, na której się skupiamy. Wszystkie dzieci z radością i ogromnym zainteresowaniem wykonały wszystkie ćwiczenia.

   

 Prace wykonane przez dzieci:

 

Zamierzenie na październik - zamierzenia
Wiersze i piosenki na pażdziernik - wiersze i piosenki 
j.angielski - link do zajęć    

            28.10. świętowaliśmy "dzień dyni". Wyjątkowo pomarańczowo zrobiło się w naszym przedszkolu! Było głośno i radośnie! Były tory przeszkód z dynią w roli głównej oraz roztańczyliśmy się na dobre w rytmie dyniowej muzyki. "Rybki" dowiedziały się skąd pochodzi dynia, jakie zawiera witaminy, co można z niej przygotować do jedzenia. Na koniec wykonaliśmy przepiękne dyniowe prace plastyczne! Ależ to był wspaniały dzień!

 

   

   

            27.10. w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs “Jesienny kapelusz”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Wszystkie kapelusze były przepiękne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy, za aktywny udział w życiu przedszkola. 

            26.10. obchodziliśmy przedszkolne urodzinki. Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. Urodziny w naszym przedszkolu to wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Na początku dzieci zaprosiły jubilatów na specjalnie przygotowane dla nich krzesła. Wspólnie zaśpiewaliśmy słynne "STO LAT", złożyliśmy życzenia urodzinowe i wręczyliśmy mały upominek. Był czas na słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce. Dzieci bawiły się wspaniale! Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

     

   

   

 


Prace wykonane przez dzieci:


   

              18 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. "Rybki" po wysłuchaniu krótkiej prelekcji prowadzonej przez animatora w stroju NASA przeszły przez kosmiczną śluzę do wnętrza kopuły kosmicznej. W środku kopuły dzieci odbyły podróż w najdalsze zakątki kosmosu, poznały planety i pojazdy kosmiczne oraz obejrzały spadające meteoryty. Pokaz wszystkim bez wyjątku dostarczył wielu kosmicznych wrażeń. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle kosmosu.

 

               Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się w domu, a my w  przedszkolu staramy się go kontynuować. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych dzieci nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem dzieci zrobiły  soki owocowo – warzywne, które są niezbędne w naszej diecie, ze względu na swoje walory odżywcze, smakowe, lecznicze i profilaktyczne. Samodzielne wykonanie soków jak i ich degustacja sprawiły dzieciom wiele radości.
    


Zamierzenia na wrzesień - zamierzenia
Wiersze i piosenki na wrzesień - wiersze i piosenki
j. angielski - link do zajęć 

prace wykonane przez dzieci:Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

              30 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy dla wszystkich dzieci, a w szczególności dla chłopców, którzy obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy otrzymali dyplomy i zostali odznaczeni medalami „Super Chłopaka”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości!

 

 

   

   

"Dzień w piżamie"
  

               29 września nasze przedszkole  już drugi raz dołączyło do akcji charytatywnej „Dzień w piżamie” organizowanej przez Fundację „Gdy liczy się czas”.  Udział w akcji ma na celi zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, równowaga między zabawą , a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie,  odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich i ekologię.Prace wykonane przez dzieci: