Nazwa sali - Port

nauczyciel stażysta, mgr Karolina Więckowska

Woźna oddziałowa: Danuta Chrustek

OPŁATY

Proszę wyszukać w dokumencie rubrykę z ID swojego dziecka oraz dokonać opłat zgodnie z wyliczoną wysokością i w określonym w ostatniej kolumnie terminie.

Opłaty za listopad tutaj.

**********************************************************************************************************

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

Gorąco zapraszamy do zaangażownia się w akcję "Pełna Miska dla Schroniska". Zbieramy to co najbardziej przyda się podopiecznym "Ciapkowa" podczas zbliżającej się zimy (kołdry, koce, karmę itp.). Zbiórka trwa do 13 listopada 2020r.

Październikowe dokonania Krabów (02.11.2020)

I po październiku! Uff, łatwo nie było, ale daliśmy radę.

W tym miesiącu wiele się nauczyliśmy. Ruszyliśmy z nauką literek oraz liczb. Kraby dowiedziały się jak podzielić wyraz na sylaby, poznały pojęcie „głoska” oraz „litera”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podchodzą do zdobywania nowej wiedzy. Dowiodłyśmy też, że nauka to nie tylko książki i siedzenie przy stolikach. Przeprowadziłyśmy z dziećmi kilka eksperymentów ... były też upragnione wybuchy! Dzieci dowiedziały się  jakie zwierzęta zasypiają na zimę oraz jak radzą sobie te, które zimą pozostają aktywne. Ponad to dowiedzieliśmy się z jakich warzyw w Polsce otrzymujemy cukier, skąd bierze się szkło oraz jak piecze się chleb. Dodatkowo w październiku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Dyni.

Nasze ściany oraz tablice przed salą zdobiły i nadal zdobią owoce pracy naszych 5-latków. Ćwiczyliśmy precyzję ruchu przy posługiwaniu się nożyczkami oraz pędzlem i farbami.

Podobnie jak we wrześniu, przy każdej nadążającej się okazji starałyśmy się jak najwięcej czasu spędzać z naszymi Krabami na dworze. Niestety pogoda w październiku bywała kapryśna.

Przed nami kolejny miesiąc pełen wyzwań, ale z taką grupą NA PEWNO damy radę.

GALERIA:

Pracowite początki, czyli podsumowanie Września (05.10.2020)

Podsumowując, pierwszy miesiąc minął bardzo szybko. We wrześniu odbył się teatrzyk w wykonaniu grupy teatralnej Qfer, wspomnieliśmy wakacyjne przygody, świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, powitaliśmy razem Jesień, obchodziliśmy Karbowy Dzień Morza oraz ćwiczyliśmy zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.

Gdy pogoda dopisywała codziennie starliśmy się być na dworze, aby poganiać się i po gimnastykować.

Z wykonanych kart pracy zawsze tworzyliśmy galerie, aby uczyć się doceniać trudy naszej pracy.

Powstały również w naszej sali kąciki : podróżniczo -wakacyjny, przyrodnicze, angielskie, matematyczne, bezpiecznego przedszkola.

GALERIA:

KĄCIK PODRÓŻNICZO-WAKACYJNY:

KĄCIK PRZYRODNICZY:

KĄCIK MATEMATYCZNY:

KĄCIK MUZYCZNY:

KĄCIK BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA:

Powitanie Krabów (04.09.2020)

Witamy po wakacjach! Czekamy na nasze Kraby już z niecierpliwością.

Na początek chciałybyśmy przekazać kilka wiadomości w związku z rozpoczęciem roku przedszkolnego i zasadami obowiązującymi podczas obostrzeń sanitarnych w przedszkolu.

Ze względu na pracę przedszkola w reżimie sanitarnym nie przewidujemy spotkań organizacyjnych na początku roku szkolnego. Wszystkich Państwa prosimy o przesłanie maila na adres port@przedszkole58gdynia.pl, w celu stworzenia listy kontaktowej. W treści wiadomości proszę wpisać:
- imiona i nazwiska obojga rodziców,
- Państwa adresy email oraz
- imię Państwa dziecka.
Droga emaliowa będzie kanałem kontaktowym na linii rodzic-wychowawca.

Dodatkowo informacje ogłaszane przez wychowawców grupy umieszczane będą na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Port”: https://www.przedszkole58gdynia.pl/port
natomiast przez dyrekcję na podstronie aktualności:
Prosimy o zapoznawanie się z wiadomościami z zakładki "Aktualności" z okresu od 29.06. do 28.08.2020 ze szczególną uwagą i śledzenie wspomnianych wyżej zakładek.

Grupa Krabów od września funkcjonować będzie w godzinach: od 7:00 do 16:45 (bardzo prosimy, aby dzieci z naszej grupy były przyprowadzane najwcześniej od godziny 7:00, a odbierane najpóźniej o 16:45). Dzieci prosimy przyprowadzać najpóźniej do godziny 8:15, a odbierać najwcześniej o godzinie 14:30.

Przyprowadzając dziecko w nowym roku szkolnym (dotyczy wszystkich dzieci) należy przynieść komplet dokumentów wymienionych w aktualnościach na naszej stronie z dnia 13-08-2020. tj:
- Informację o dziecku, jego opiekunach  i osobach upoważnionych do jego odbioru z przedszkola
- Istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka
- Wnioski i oświadczenia rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 58
- Załącznik do procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 (procedura do wglądu tutaj)
- Wypełnioną ankietę.

Ponadto:
- buty na zmianę
- teczki na prace plastyczne,
- piórnik z przyborami,
- strój gimnastycznego
- bidon

Wszystkie rzeczy muszą być podpisane!

Pozdrawiamy,
wychowawczynie grupy Krabów