Potwierdzenie woli zapisu do przedszkola i procedura odwoławcza

2021-04-08 09:16:32

Potwierdzenie przez rodzica woli zapisu dziecka do przedszkola

W terminie od 7 kwietnia do 12 kwietnia do godz. 16.00 rodzice potwierdzają wolę umieszczenia dziecka w placówce, do której zostało zakwalifikowane poprzez:

potwierdzenie w systemie rekrutacyjnym na utworzonym wcześniej profilu swojego dziecka

oraz

podpisanie dostępnego w plikach do pobrania w systemie rekrutacji potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkolu

(Potwierdzenia woli zapisu jest również dostępne dla rodziców tutaj).

Rodzice mogą je przekazać na dwa sposoby:

• skanują deklarację i przesyłają drogą elektroniczną na adres mailowy placówki: dokumenty@przedszkole58gdynia.pl
  • wrzucają deklarację woli do wrzutni znajdującej się w miejscu wyznaczonym przez placówkę.

Niepodpisanie ww. dokumentów we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca i będzie skutkować skreśleniem dziecka z listy kandydatów zakwalifikowanych.

Procedura odwoławcza

Rodzice dziecka, które nie zostało przyjęte mogą:

• w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i listy dzieci nieprzyjętych (czyli od 15-04-2021 do 21-04-2021) wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola. Uzasadnienie odmowy przyjęcia Komisja sporządza w terminie 5 dni od dnia złożenia wniosku przez rodzica,
  • w terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. Dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od jego otrzymania. Na rozstrzygnięcie dyrektora służy skarga do sądu administracyjnego.

Potwierdzenie woli zapisu do przedszkola

2021-04-07 12:38:13

Rodzice, których dzieci dostały się do przedszkola muszą wysłać "Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola" na adres: dokumenty@przedszkole58gdynia.pl

najpóźniej do 12 kwietnia do godz. 16.00

Dokument do pobrania tutaj.

2021-04-02 11:00:51

Życzymy wszystkim rodzinnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Aby w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie znaleźć nadzieję, że będzie coraz lepiej.

99666-OLGR5J-740a.jpg

Narodowy Spis Powszechny

2021-04-01 11:38:36

1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Czasowe ograniczenie w pracy przedszkola.

2021-03-26 14:13:12

Informujemy, że od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie m.in. publicznych i niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego. Zgodnie z rozporządzeniem MEiN Dz.U. z 2021r., poz. 561) do przedszkola bedą mogły na wniosek rodziców uczęszczać jedynie dzieci:

• posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
  • rodziców, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
  • rodziców, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Pozostałe dzieci mogą korzystać z zajęć, które nauczyciele będą zamieszczać w zakładkach poszczególnych grup.

Pamiętajmy wszyscy o zasadzie DDM - dystans, dezynfekcja, maseczki, po to, abyśmy jak najszybciej wrócili do normalności.

Z życzeniami zdrowia

Anna Kozłowska, dyrektor Przedszkola nr 58 w Gdyni