Ewidencja pobytu dziecka od nowego roku 2020

2019-12-27 12:56:34

Od stycznia 2020r. będzie obowiązywać w przedszkolu tylko elektroniczna ewidencja godzin pobytu dziecka. Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższymi zasadami.

1. W Przedszkolu nr 58 w Gdyni obowiązuje elektroniczna ewidencja pobytu dziecka w placówce.
  2. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, wprowadza się czytniki rejestrujące „wejście” i „wyjście” dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym imieniem i nazwiskiem (Karta Mieszkańca, Karta Przedszkola).
  3. Karta Mieszkańca lub Karta Przedszkola wydawana jest nieodpłatnie.
  4. Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu naliczana jest zgodnie z aktualną Uchwałą Rady Miasta Gdyni w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia udzielane przez publiczne przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzone przez Gminę Miasta Gdyni.
  5. Rodzic/opiekun prawny przyprowadzając lub odbierając dziecko rejestruje to zdarzenie wsuwając kartę do czytnika umieszczonego w holu przedszkola.
  6. System automatycznie rejestruje godzinę przyprowadzenia lub odebrania dziecka.
  7. W przypadku uczestniczenia rodzica (prawnego opiekuna) razem z dzieckiem w uroczystościach lub imprezach przedszkolnych, rejestracji wyjścia dziecka z przedszkola należy dokonać po uroczystości, imprezie tj. po zakończeniu świadczenia usług edukacyjnych przez przedszkole.
  8. W przypadku, gdy przedszkole pełni dyżur wakacyjny i przyjmuje na ten czas dzieci z innej placówki, dopuszcza się odnotowywanie ewidencji pobytu w formie w papierowej „Rejestrze pobytu dziecka w przedszkolu” przez nauczyciela prowadzącego grupę, co potwierdza swoim podpisem rodzic lub upoważniona do odbioru dziecka osoba.
  9. W przypadku, gdy karta zbliżeniowa zostanie odbita przy wejściu dziecka do przedszkola a nie zostanie odbita przy wyjściu z przedszkola zaś godzina wyjścia nie została zgłoszona nauczycielowi, czas pobytu dziecka zostanie naliczony do godziny zamknięcia przedszkola.
  10. W przypadku, gdy karta zbliżeniowa nie zostanie odbita w momencie wejścia dziecka do przedszkola i godzina wejścia nie zostanie podana nauczycielowi ale zostanie odbita w momencie opuszczania przez dziecko przedszkola, czas jego pobytu będzie naliczony od godziny otwarcia przedszkola.
  11. W sytuacji szczególnej np. zgubienie lub uszkodzenie karty, rodzic (opiekun prawny) zgłasza fakt niezarejestrowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu nauczycielowi. Rodzic samodzielnie składa wniosek o wydanie nowej Karty Mieszkańca lub Karty Przedszkola. Na czas oczekiwania na nową kartę rodzic (opiekun prawny) ma obowiązek zgłoszenia godziny wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola nauczycielowi, który dokona zapisu w papierowym rejestrze czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
  12. Zgłaszanie nieobecności dziecka.
    • Posiadacze Karty Mieszkańca:
      • nieobecność dziecka należy zgłosić w systemie do godziny 15.00 dnia poprzedniego. W wyjątkowych sytuacjach nieobecność można zgłosić mailowo na adres: intendent@przedszkole58gdynia.pl do godziny 6.30 pierwszego dnia nieobecności.
    • Posiadacze Karty Przedszkola:
      • nieobecność można zgłaszać jedynie mailowo na adres intendent@przedszkole58gdynia.pl. Zasady zgłaszania pozostają dla nich takie same, jak dla posiadaczy Karty Mieszkańca.

Nowy Rok

2019-12-27 12:52:37

Wszystkim dzieciom, rodzicom i przyjaciołom naszego przedszkola życzymy

Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

11j.gif

2019-11-12 13:08:27

W przedszkolu bardzo hucznie obchodziliśmy Święto Niepodległości. W akcji wspólnego śpiewania hymnu na 101 lecie niepodległości o godz. 11.11, 8 listopada uczestniczyły dzieci z całego przedszkola wraz z nauczycielami. Dzieci wspólnie śpiewające Mazurek Dąbrowskiego to chyba jedna z najbardziej wzruszających chwil w życiu każdego dorosłego #szkoladohymnu

Odwiedzili nas goście ze Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Kaszubskiego zaś nasze starszaki przygotowały niesamowicie piękne przedstawienie niepodległosciowe.

2019111.jpg 2019112.jpg 2019114.jpg 2019115.jpg

2019116.jpg 2019117.jpg 2019118.jpg 2019119.jpg

2019-10-31 16:22:38

Jesień mija nam intensywnie. Pomimo chłodej pogody, zajęcia z angielskiego pani Jola Dawidowska przeprowadza również w ogrodzie - po to, aby nie tracić ostatnich słonecznych chwil. Sześciolatki cięzko pracują, ale również bawią się, np. z żyrafą Olą - wykonały nawet jej portret 3D.  Konkurs na najpiękniejsze kapelusze jesienne był rewelacyjny - wpłynęło mnóstwo zgłoszeń, z każdej grupy. Delfinki bawiły się na zajęciach z sensoplastyki, które poprowadziła nasza pani Ala Wasielewska, a Żeglarze przygotowywali zdrowe przetwory.

201910a.jpeg 201910l.jpg 201910z1.jpeg

201910z2.jpg 201910s.jpeg 201910k.jpg

201910p1.jpg 201910p2.jpg

2019-10-15 15:32:49

W poniedziałek, 14-10-2019 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły  w galowych strojach i wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez MARYNARZY. Były piosenki i wiersze oraz upominki dla pracowników, wykonane własnoręcznie przez dzieci ze wszystkich grup.

Z okazji Święta Edukacji zostały również wręczone Nagrody Dyrektora, które otrzymały następujące osoby: wicedyrektor przedszkola - Iwona Kierończyk, nauczycielka - Jolanta Dawidowska, woźne oddziałowe: Anna Jędruszewska, Joanna Walczak, Renata Wiśniewska i Marzena Wendt oraz księgowa - Marta Walkowiak. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

den20191.jpg den20192.jpg

den20193.jpg den20194.jpg