Ubezpieczenie w r.szk. 2019/2020

2019-09-02 14:09:28

W bieżącym roku szkolnym mają Państwo możliwość ubezpieczenia swoich dzieci samodzielnie, poprzez stronę  https://moje.pzu.pl

Sami Państwo wybierają wariant ubezpieczenia i kwotę, jaką należy zapłacić (również na w/w stronie).

Aby dziecko było "przypisane" do naszej placówki, w odpowiednim miejscu należy wpisać promokod: xK7TEO

Należy pamiętać, że ochrona NNW jest od następnego dnia od opłaty, a nie jak dotychczas od 1 września b.r.

Wszystkie informacje dostępne są tutaj.
Ogólne warunki ubezpieczenia PZU dostępne są w zakładce "Do pobrania".

Adaptacja najmłodszych dzieci

2019-09-01 19:32:55

Pani Joanna Krynicka, nauczyciel - wychowawca najmłodszej grupy dzieci przygotowała dla Państwa drobne porady, w jaki sposób przejść wraz z dzieckiem przez najtrudniejszy etap - rozpoczęcie pobytu w przedszkolu. Oto te wskazówki:

• Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ulubioną zabawkę. Dzięki temu dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa.
  • NIe przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
  • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
  • Nastaw się pozytywnie – zarażaj dziecko optymizmem.
  • Nie miej wyrzutów sumienia, że „zostawiasz” dziecko.
  • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, „płaczliwych” dniach – trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować,
  • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
  • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
  • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

Przy odprowadzaniu – nie płacz przy dziecku! Skoro rodzice płaczą – to znaczy, że dzieje się coś bardzo złego!

Dotyczy Przedszkola 59

2019-08-30 11:29:00

Numer telefonu do Przedszkola nr 59: 737 286 025

Dyrektor Przedszkola nr 59 uprzejmie informuje, że Karta Mieszkańca nie jest wyznacznikiem zapisu dziecka do przedszkola. Służy jedynie rejestracji godziny wejścia i wyjścia dziecka.

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych system nie działa. W związku z powyższym, we wrześniu rejestracja pobytu dzieci odbywać się będzie ręcznie.

Dyrektor Przedszkola 59, Katarzyna Dukat

Ankieta informacyjna - dot. P58

2019-08-18 19:21:48

Dotyczy dzieci nowo przyjętych do naszego Przedszkola nr 58

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety informacyjnej oraz oddanie jej nauczycielowi w grupie w pierwszy dzień pobytu dziecka w przedszkolu.

Ankieta informacyjna o dziecku.

Informacje dla rodziców nowo przyjętych dzieci do Przedszkola nr 58

2019-08-05 11:23:02

Krótkie podsumowanie zebrania w dniu 30 lipca:

• Zajęcia rozpoczynamy 2 września, dzieci ur. w 2016 r. tworzą jeden oddział - Grupę Delfinki, pozostałe dzieci rozdzielone są do dwóch grup: Skrzatów i Żeglarzy;
  • Należy przynieść dla dzieci ubranka na przebranie, w podpisanym worku, zwłaszcza bieliznę, bluzkę, rajstopy;
  • Dzieci z najmłodszej grupy (ur. 2016r.) leżakują, trzeba przynieść dla nich duży koc obleczony w poszewkę (najlepiej 160 x 200) lub śpiworek, małą poduszkę - jasiek, piżamę z krótkimi rękawkami oraz....maskotkę, która umili im czas odpoczynku;
  • Dzieci potrzebują również szczoteczki do zębów, pasty, grzebienia lub szczotki oraz bidonu na wodę do picia;

UWAGA! Wszystkie te rzeczy muszą być podpisane (rada praktyczna: na materiale najlepiej "trzymają się" podpisy zrobione długopisem, na plastiku - lakierem do paznokci :) )

• Ponadto dzieci powinny mieć chusteczki jednorazowe (jak największe pudełko) oraz chusteczki mokre;
  • Najmłodsze dzieci wraz z jednym z rodziców (opiekunów) mają spotkanie z nauczycielką, p. Joanną Krynicką, 30 sierpnia o godz. 10.00;
  • Informacja nt książek - w zakładce RADA RODZICÓW

Pozostałe informacje zostaną przekazane na zebraniach rozpoczynających nowy rok szkolny, na początku września.