Przedszkole nr 58 w Gdyni

Aktualności

Informacje dotyczące dokumentów, które należy złożyć 1 września

2021-08-17 13:57:52

Szanowni Państwo, rodzice wszystkich dzieci, które będą uczęszczały do naszego przedszkola w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Bardzo proszę o zapoznanie się, wydrukowanie i podpisanie następujących dokumentów:

 • Deklaracja korzystania z wychowania przedszkolnego w r.szk. 2021/2022
 • Informacja o dziecku, jego opiekunach  i osobach upoważnionych do jego odbioru z przedszkola
 • Istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka
 • Zgoda na publikację wizerunku dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 58
 • Załącznik do procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 (procedura do wglądu tutaj)
 • Wniosek o zorganizowanie zajęć z religii - tylko osoby chętne (napisane wg własnego wzoru)

Wszystkie powyższe dokumenty należy przynieść do przedszkola 1 września, najpóźniej zaś przyprowadzając dziecko po raz pierwszy po przerwie urlopowej.

Ponadto rodzice dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola proszeni są o wypełnienie następującej ankiety i dostarczenie jej nauczycielowi w swojej grupie podczas zebrania wstępnego - termin podamy w najbliższym czasie.

Bardzo ważna informacja dotycząca Karty Mieszkańca, dotycząca zwłaszcza rodziców dzieci nowo przyjętych:   w związku z wprowadzaniem systemu do naliczeń odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu  należy w systemie  upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie oraz również RODZICÓW!

 1. proszę wejść na stronę www.gdynia.pl
 2. wybrać zakładkę Karta Mieszkańca
 3. po prawej stronie wybrać zakładkę logowanie
 4. jeżeli jesteś po raz pierwszy, należy założyć konto rodzinne, jeżeli takie posiadasz – zaloguj się
 5. po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka
 6. w panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole
 7. w zakładce dodaj Nowe Upoważnienie proszę wpisać osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka (analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku)

 

Ogólne informacje o karcie mieszkańca: https://karta.miasto.gdynia.pl/faq

 

Po upoważnieniu w systemie należy wydrukować i wypełnić „Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola” (str. 1 i str. 2) oraz dostarczyć je do placówki również z pozostałymi dokumentami. Bez tego dokumentu nie możemy zatwierdzić upoważnienia dokonanego przez Państwa, a tym samym jesteście jedynymi osobami mogącymi odebrać dziecko z przedszkola.

Uwaga! Jeżeli w systemie możecie upoważnić Państwo kogoś, podając jego numer dowodu osobistego – to wówczas na dokumencie „Upoważnienie…” proszę nie wpisywać PESELU osoby upoważnionej, a jedynie w tym miejscu numer jej dowodu osobistego.

Bardzo prosimy o wszystkich rodziców o przyniesienie kompletu odpowiednich dokumentów 1 września lub najpóźniej w dniu, w którym po raz pierwszy po wakacjach dziecko zostanie przyprowadzone. Bez aktualnych dokumentów dziecko będą mogli odebrać tylko rodzice. 

Dzieci nowo przyjęte będą sukcesywnie wpisywane do systemu - dopiero po wpisaniu przez przedszkole mogą Państwo upoważnić inne osoby.

Prosimy również tych rodziców, których jeszcze nie znamy, o przychodzenie po dzieci z dowodem osobistym, abyśmy byli pewni, że oddajemy dziecko odpowiednim osobom.

Informacja o tym, co należy przygotować do przedszkola znajduje się w naszych "Aktualnościach" z dnia 21-06-2021r.

Dziękujemy.

Powrót do przedszkola

2021-07-30 11:15:42

Od 2 sierpnia wracamy po przerwie do przedszkola!

Bardzo proszę wszystkich rodziców o zgłaszanie ewentualnych nieobecności - ponieważ nie mamy żadnych informacji o rezygnacji z pobytu w sierpniu, w związku z tym brak zgłoszenia nieobecności = naliczenie kosztów za pobyt i wyzywienie. Dotyczy to również dzieci z grup Ratowników i Rybek.

Ponadto, od sierpnia dzieci z grup Marynarzy i Żeglarzy wchodzą już do przedszkola same, bez rodziców. Jak na razie dotychczasowym wejściem, ale powoli przyzwyczajamy je do procedur obowiązujących dzieci starsze, czyli do takich, jaki będą obowiązywać dzieci z tych grup od września.

Do miłego zobaczenia!!!

Zakończenie roku dzieci sześcioletnich.

2021-06-28 13:55:48

23 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy naszych sześciolatków. Był polonez (ładniejszy niż na niejednej studniówce!), łzy i kwiaty. Pani Dyrektor życzyła dzieciom dużo radości w rozpoczynaniu nowego etapu w życiu oraz podziękowała za miłą współpracę wszystkim rodzicom, zaś nauczycielki z obu grup: Paulina Langa, Agata Lipińska, Mariola Basińska, Magdalena Kwiatkowska i Sylwia Sygulska z wzruszeniem pożegnały swoich wychowanków. Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki od Rady Rodziców.

ratownicy062.jpg ratownicy061.jpg 

ratownicy063.jpg ratownicy064.jpg ratownicy065.jpg

 rybki061.jpg rybki062.jpg

rybki063.jpg rybki064.jpg

SPRAWOZDANIE Z AKCJI "GÓRA GROSZA"

2021-06-22 11:06:26

W naszym przedszkolu pierwszy raz została przeprowadzona akcja „Góra grosza”. 

Głównym organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja prowadzona była metodą zbiórki na terenie przedszkola. Po zakończeniu zbiórki Komisja przeliczyła zebrane pieniądze i wypełniła protokół z przeprowadzonej akcji. Zebrane pieniądze zostały wysłane pod wskazany adres Towarzystwa. Koordynatorem akcji była p. Paulina Ślepecka i p. Anna Piskulak.

W naszym przedszkolu ogółem zebrano 439 zł 54 grosze.

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

GG20211.jpg  GG2021.jpg

2021-06-21 12:08:21

Rodzice nowych przedszkolaków.

Bardzo cieszymy się, że wybrali Państwo nasze przedszkole, jako pierwszą placówkę edukacyjną dla swoich dzieci. Ze względu na nadal trwający stan epidemiczny, nie jesteśmy w stanie określić, kiedy zostanie zorganizowane spotkanie z Państwem. Mamy nadzieję, że niedługo zorganizujemy, wzorem ubiegłego roku, spotkania nauczycieli z Państwem i z dziećmi w małych, 5 - 10 osobowych grupach. Na razie wszystkie ważne informacje będą pojawiały się tutaj, na naszej stronie internetowej.

Tymczasem koniecznie należy wyrobić "Kartę Mieszkańca", która umożliwi rozliczenie pobytu dzieci w przedszkolu. Informacje tutaj.

Nowo przyjęte dzieci będą umieszczone w trzech grupach:

Dzieci urodzone w 2018r. – w jednolitej rocznikowo grupie najmłodszych dzieci - jeszcze bez nazwy (gr. I)

Dzieci urodzone w 2017r. oraz w 2016r. – w grupie mieszanej 4-5 latków - również jeszcze bez nazwy (gr. II)

Dzieci urodzone w 2015r. - w grupie dzieci sześcioletnich - Krabach.

 

Przed pierwszym przyjściem do przedszkola dobrze jest poczytać wskazówki nauczycieli przedstawione w formie krótkiego poradnika "Pierwsze kroki w przedszkolu" tutaj.

 

Dla dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych należy przygotować ubrania i bieliznę na zmianę, najlepiej po dwa komplety oraz zamykany woreczek na tzw. „mokre wpadki”.

Dzieci z grupy I leżakują po obiedzie, w związku z tym należy przygotować duży koc obleczony w poszewkę (najlepiej taki ok. 160 cm x 200 cm) lub śpiworek, małą poduszkę – jasiek oraz piżamkę z krótkimi rękawkami.

Ponadto: obuwie na zmianę – wygodne, antypoślizgowe, łatwe do zakładania i zapinania, chusteczki higieniczne w pudełku (mokre – zwłaszcza dla najmłodszych i zwykłe jednorazowe, jak największe pudełko – to już dla wszystkich dzieci).

Wszystkie rzeczy muszą być podpisane. (Drobna porada – na materiale doskonale trzyma się długopis, na twardych przedmiotach – lakier do paznokci)

Bardzo prosimy również o zakup książek - odpowiednio do roku urodzenia. Informacje tutaj. W tytule wpisujemy tylko nazwisko i imię dziecka oraz rok urodzenia.

Pozostałe informacje pojawią się również na naszej stronie internetowej, bardzo prosimy o jej śledzenie. Będą to informacje o spotkaniach z nauczycielami oraz dokumentach, które na takie spotkania należy przynieść.

Do zobaczenia.

Anna Kozłowska, dyrektor Przedszkola nr 58