Rozpoczęcie działalności przedszkola.

2020-05-12 09:37:38

Planujemy otworzyć przedszkole 18 maja. W tym celu muszą Państwo wypełnić zamieszczoną ankietę (w pdf lub edytowalnym docx) i przesłać ją dzisiaj do godz. 17.00 na adres: biuro@przedszkole58gdynia.pl

Ankietę wypełniają rodzice wszystkich dzieci, jeżeli nie planują Państwo powrotu od 18 maja - proszę podać  przewidywaną datę lub termin powrotu.

TUTAJ znajduje się list do Państwa od Pana Wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza. Bardzo prosimy o przeczytanie oraz podjęcie decyzji.

Z poważaniem.

2020-05-04 17:50:12

Na stronie www.gdynia.pl ukazała się informacja na temat ponownego otwarcia przedszkoli w Gdyni.

2020-04-23 16:16:15

Znamy już oferty, które będa realizowane w ramach Akademii Dzielnicowej oraz Szkoły Mistrzów.

Nazwa zajęć Łączny koszt brutto Proponowany realizator zajęć
Akademia Dzielnicowa Mummy & Me 9 000,00 zł

Języki obce dla Wiercipiętów,
Springboard, Justyna Szymańska-Blackler,

81-578 Gdynia,

Kormorana 57

Szkoła Mistrzów Aktywizujące metody pracy 2 400,00

Mentorzy rozwoju Niepubliczny
Ośrodek Doskonalenia
Nauczycieli

81-657 Gdynia

ul. Łączna 5

Więcej informacji  tutaj.

Program SZKOŁA MISTRZÓW

2020-04-11 09:01:45

Program SZKOŁA MISTRZÓW w naszym przedszkolu! falochron.jpg

Program SZKOŁA MISTRZÓW wychodzi naprzeciw potrzebom gdyńskiej kadry pedagogicznej, a także odpowiada na problemy osób szkolących, trenerów i firm szkoleniowych. Z jednej strony dedykowany jest on kadrze pedagogicznej, gdyńskim Mistrzom uczącym najmłodszych gdynian, z drugiej – Mistrzom, którzy chcą dzielić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami właśnie z nauczycielami i dyrektorami szkół oraz przedszkoli.

Na czym polega Program?

Gdynia przeznaczy dla potrzeb Programu SZKOŁA MISTRZÓW 1.000.000 zł. W ramach programu sfinansowane mogą zostać szkolenia, kursy, seminaria i warsztaty, które pozwolą na rozwój merytoryczny i budowanie nowych kompetencji wśród gdyńskiej kadry pedagogicznej w roku bieżącym oraz przyszłym.

Kto może być realizatorem działań Programu?

Program SZKOŁA MISTRZÓW angażuje osoby i firmy szkoleniowe z obszaru szeroko pojętej edukacji, które zrealizują szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Dotyczy to:

• szkoleniowców,
  • trenerów,
  • firm zajmujących się szkoleniami.

Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji, zachęcamy do przesłania wypełnionego FORMULARZA do 16 kwietnia na adres naszego przedszkola: przedszkole@p58.edu.gdynia.pl

Jak wygląda wsparcie finansowe w Programie?

Pula środków zapewni około 5 000 godzin szkoleniowych. Płatności dla realizatorów zajęć będą dokonywane zaliczką w wysokości 50% wartości umowy do 3 dni od podpisania umowy. Druga część wynagrodzenia zostanie przekazana po realizacji zajęć.

Program potrwa do końca 2021 roku.

Etap 1:   do 16 kwietnia 2020:

– składanie wniosków przez realizatorów do publicznych szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych

Etap 2:   do 20 kwietnia

– ustalenie i opublikowanie listy wszystkich realizatorów szkoleń na www.edukacja.gdynia.pl oraz stronie internetowej każdej placówki uczestniczącej w Programie

Etap 3:   20-30 kwietnia

– zawarcie umów: 50% wartości umowy zostanie opłacona w ciągu 3 dni od daty podpisania umowy, druga transza w wysokości 50% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Etap 41 września 2020 -31 grudnia 2021:

– realizacja szkoleń, warsztatów i zajęć.

Program SZKOŁA MISTRZÓW jest częścią FALOCHRONU DLA EDUKACJI – działań Miasta Gdyni mających na celu pomoc dla mieszkańców w sytuacji epidemii.

Program AKADEMIA DZIELNICOWA

2020-04-10 11:24:33

falochron.jpg

AKADEMIA DZIELNICOWA w naszym przedszkolu!

Celem programu jest podniesienie jakości życia mieszkańców Gdyni: dzieci, młodzieży i ich rodziców, poprzez wspieranie ich wszechstronnego rozwoju oraz realizację indywidualnych potrzeb w zakresie szeroko rozumianej opieki i edukacji.

Realizatorem zadań może być każdy podmiot i osoba prowadząca działania w obszarze edukacji, wspomagania rozwoju i opieki nad dziećmi w gdyńskich dzielnicach.

Na czym polega Program?

Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji i opieki nad dziećmi, możecie zgłosić chęć udziału za pomocą FORMULARZA, który wypełniony należy wysłać do 16 kwietnia na adres naszego przedszkola: przedszkole@p58.edu.gdynia.pl i zaproponować działania, które chcielibyście realizować w naszej placówce.

Program potrwa do końca 2021 roku. Miasto Gdynia przeznacza na ten cel łącznie 1 000 000 zł ze swojego budżetu!

Jakie działania będą realizowane w gdyńskich szkołach w ramach Programu?

W ramach programu mogą być realizowane między innymi zajęcia edukacyjne, rytmika, spotkania z logopedą, warsztaty tematyczne, zajęcia plastyczne, sensoryczne, dedykowane dzieciom lub całym rodzinom.

Projekty będą mogły się odbywać w przedszkolach i szkołach, jak też klubach opieki oraz lokalach spełniających określone prawnie wymagania dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

Jak wygląda wynagrodzenia za realizowane działania?

Aż 90% wartości umowy będzie przekazana na konto realizatora zajęć do 3 dni od podpisania umowy, druga transza w wysokości 10% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Harmonogram:

Etap 1:   do 16 kwietnia 2020:

– złożenie wniosku

Etap 2:   do 20 kwietnia 2020:

– ustalenie i opublikowanie listy wszystkich organizatorów zajęć na www.edukacja.gdynia.pl oraz stronie internetowej każdej placówki uczestniczącej w Programie

Etap 3:   20-30 kwietnia 2020:

– zawarcie umów: 90% wartości umowy będzie przekazana na konto realizatora zajęć do 3 dni od podpisania umowy, druga transza w wysokości 10% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Etap 4:   1 września 2020-31 grudnia 2021:

– realizacja zajęć

AKADEMIA DZIELNICOWA jest częścią FALOCHRONU DLA EDUKACJI – działań Miasta Gdyni mających na celu pomoc dla mieszkańców w sytuacji epidemii.